miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak wybrać kuriera?

0 515

Jeśli prowadzisz sprzedaż online, niezależnie czy jest to typowa działalność gospodarcza, czy też okazjonalne wystawianie produktów, pomyśl o dobrej firmie kurierskiej. W dzisiejszych czasach klient jest bardzo wymagający, dlatego nie zawsze wystarcza mu najlepsza oferta, nawet po atrakcyjnej cenie.

Cena jest ważna!
Przede wszystkim zacznij od ceny wysyłki paczek. Oczywiście trzeba w tym przypadku mieć świadomość tego, że często kwota zależna jest od wielkości przesyłki i jej wagi. Większość firm uwzględnia ten aspekt, dlatego dokładnie prześledź cenniki i wybierz najlepszą dla siebie opcję. Są jednak takie miejsca, w których naprawdę opłaca się realizować różne wysyłki, bo ceny zawsze są choć trochę mniejsze niż u konkurencji.

Komunikacja z kurierem
To kolejna bardzo ważna kwestia, która spędza niektórym sen z powiek. Czasami pracownik firmy, który ma dostarczyć przesyłkę w ogóle nie kontaktuje się z odbiorcą, przyjeżdżając w wybranym przez siebie czasie. Jak można przypuszczać w większości przypadków taka przesyłka nie zostanie dostarczona do rąk adresata, dlatego trzeba udać się po nią do jednego z oddziałów firmy. Bywa też, że kurier nie grzeszy miłym usposobieniem i zamiast przeprowadzić miłą rozmowę z klientem, jest po prostu niegrzeczny.

Czas to pieniądz!
Jeśli chcesz, aby twoi klienci byli zadowoleni, nie pozwól im czekać na paczki w nieskończoność. Większość firm realizuje przesyłki kurierskie w ciągu 1-2 dni roboczych. Inne mogą znacznie opóźniać. Miej jednak świadomość, że zimą transport jest utrudniony, dlatego na paczkę czasami trzeba poczekać dłużej. Tak samo może się stać w okresie różnych dni świątecznych, kiedy kurierzy mają mnóstwo pracy i nie nadążają z dostarczaniem paczek do adresatów. Tak czy inaczej, poczytaj opinie w Internecie, popytaj znajomych i zadzwoń do konkretnej firmy, aby mieć pewność, że przesyłka dotrze jak najszybciej.

Dodatkowe opcje dostarczenia paczki
Bardzo dobre rozwiązanie ma np. firma kurierska InPost, która oprócz tradycyjnego dostarczania przesyłek proponuje też swoim klientom popularne ostatnio paczkomaty. Procedura nadania i odbioru paczek jest bardzo prosta. Wystarczy dostęp do Internetu i zalogowanie się na stronie Managera Paczek InPostu lub zrealizowanie wysyłki w automacie. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla tych osób, których nie ma w domu w godzinach dopołudniowych, kiedy kurier najczęściej przyjeżdża z przesyłką. Do paczkomatu można iść w każdej chwili, bez czekania w kolejkach i bez można odebrać swoją przesyłkę. Wystarczy mieć kod przypisany do danej paczki, dlatego po odbiór może udać się ktokolwiek, niekoniecznie adresat.

Realizacja dostawy
Jeśli zależy ci na tym, aby paczka została dostarczona o konkretnej godzinie, szczególnie do 9 rano, musisz poszukać firmy realizującej tego typu usługi. Dobrze też, gdy kurier może przyjechać z przesyłką po godzinie 16. Na szczęście coraz częściej czas dostarczania paczek wydłuża się, ale wciąż najwięcej realizacji zleceń odbywa się do południa.

Czytaj drobny druczek!
Niektóre firmy kurierskie mają tanie usługi, ale jeśli podpisze się z nimi umowę, można spotkać się z rozczarowaniem. Wystarczy nie doczytać, że dodatkowe koszty mogą wpłynąć na ostateczną cenę, np.: opłaty paliwowe, drogowe, ubezpieczenie paczki czy dostawa pod wskazany adres. Wszystko musi być jasne i klarowne, dlatego dobrze, gdy firma kurierska ma czytelną stronę internetową, na której zgromadzone są najważniejsze informacje na temat jej działalności i cennik.

Firma kurierska która bada rynek, obserwuje potrzeby klienta i otwiera się na nie, zawsze będzie stać na czele. Zwraca uwagę przede wszystkim na wygodę adresatów i nadawców paczek, terminowość w realizacji przesyłek i rozbudowę sieci swoich punktów. Proponuje też ofertę całodobową. Wybór zawsze padnie na taką firmę, która działa szybko, sprawnie i bezpiecznie. Bardzo ważna jest także troska o klienta i konkurencyjne ceny za wysyłkę paczki.

Mat informacyjny

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź