miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jakie imię dla kota wybrać?

0 188

Pojawienie się mruczka w domu to moment niezwykle ekscytujący. Kocie zabawy bardzo szybko stają się ciekawsze niż niejeden serial w telewizji. Najlepsze imię dla kota to nie zawsze taka łatwa sprawa. Jeśli i Ty nie wiesz jak nazwać swojego pupila, zapraszamy do lektury. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak nazywając kota nawiązać do jego cech szczególnych lub upodobań właściciela. Możesz śmiało skorzystać również z naszych propozycji.

Imię dla kota – dlaczego jest ważne?

Komunikacja pomiędzy kotem i opiekunem jest niezwykle ważna. Z różnego rodzaju książek, poradników i programów możemy dowiedzieć się jak rozumieć kota przez jego zachowanie, dlatego też, jako opiekunowie powinniśmy postarać się, aby kot zrozumiał nas. W tym celu niezbędne jest imię dla kota. Jego wybór jest niezwykle ważny, gdyż będziemy się nim posługiwać przez wiele długich lat. Będzie to również najskuteczniejszy sposób na przywołanie naszego pupila.

Przeczytaj więcej o kocie norweskim leśnym!

Czy imiona dla kota powinny być krótkie?

Kot egipski zasługuje na wyjątkowe imię!

Trudno jednoznacznie zinterpretować jak kot postrzega swoje imię i co wpływa na to, czy dobrze go zapamięta. Zamiast skupiać się więc na tym, czy imię dla kota powinno być krótkie, warto zadbać o to, by było chwytliwe. Chodzi więc głównie o wygodę właściciela, by zawsze mógł szybko i sprawnie zawołać pupila, szczególnie, w sytuacjach, kiedy chodzi o jego bezpieczeństwo.

Jak nauczyć kota reagować na imię?

Najważniejszą kwestią w nauce reagowania kota na imię jest to, aby było one dobrze kojarzone przez pupila. Warto więc zadbać o przyjemny ton podczas wołania. Przydatne okazują się również różnego rodzaju smakołyki, które należy wydzielać, kiedy kot reaguje na swoje imię. W ten sposób zachęcimy go też do przychodzenia, szczególnie jeśli jest to kot wychodzący. Warto również powstrzymać się od używania imienia kota w kontekście karcenia.

Imiona dla kota – jak wybrać?

Wybierając imię dla kota można posłużyć się tak naprawdę każdym aspektem naszego życia lub wyglądu i zachowania kota. Mogą to więc być imiona dotyczące ubarwienia pupila, naszych zainteresowań i upodobań. Dobra inspiracja i rodzinna burza mózgów z pewnością pomogą wybrać najlepsze imię dla mruczka.

Imię dla kota związane z jego wyglądem

Kiedy mała puszysta kuleczka jest już z nami, dużo łatwiej wybrać imię, w oparciu o cechy charakterystyczne kota. Imię może dotyczyć więc umaszczenia (Rudzia, Czekoladka, Biały, Szarusia, Kropek, Łatka, Tygrysek, Puszek, Pusia itd.). Można też posiłkować się kolorami w obcym języku (Grey, Blacky, Blue, Red itp.).

Imię dla kota związane z jego charakterem

Już mały kociak przejawia pewne charakterystyczne cechy zachowania. W takich sytuacjach imię może brzmieć na przykład: Psotnik, Skoczek, Błyskawica, Księżniczka, Śpioszek itp. Popularne imiona dla kota z tej dziedziny w języku angielskim mogłyby brzmieć: Happy, Lucky, Moody, Beauty, Baby, Love, Sleepy, Bossy.

Imię dla kota związane z zainteresowaniami

Każdy hobbysta wie, jakie atrybuty charakteryzują jego zainteresowania. Dla przykładu osoba zainteresowana kamieniami naturalnymi może nazwać swojego kota Opal lub Szafirka. Muzycy i malarze mogą wybrać imię po ulubionym artyście. To samo dotyczy sportowców i kibiców. Z kolei osoba interesująca się kulinariami może nazwać kota zgodnie z ulubionym smakiem lub potrawą (Cynamon, Mięta, Klopsik itp.).

Ludzkie imię dla kota 

Ludzkie imiona o dziwo bardzo dobrze sprawdzają się dla kota. Dlatego też, jeśli jakieś imię darzymy sentymentem, nic nie stoi na przeszkodzie, by nazwać nim swojego ukochanego futrzaka. Andzia, Edek, Arnold i Zosia są jak najbardziej dozwolone. A gdyby tradycyjnych imion było mało, można także sięgnąć po obcojęzyczne imiona (Jenny, Bobby, Lopez, Sonia itp.).

Imię dla kota po znanej postaci

Kot może również odziedziczyć imię po kimś znanym. Fani filmów, seriali i muzyki będą mieli tutaj spore pole do popisu. Przykłady takich imion to: Queen, Thor, Daenerys, Brad, Pirat, Django i wiele, wiele innych.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź