miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny punkt ładowania samochodów elektrycznych powstanie w Nowym Sączu?

0 332

Jak informuje Polska Agencja Prasowa w ramach współpracy PGE i ZUS może docelowo powstać sto punktów ładowania aut elektrycznych. Jednym z punktów ma być Nowy Sącz. Wszystko to w ramach podpisanego w ostatnim czasie listu intencyjnego o współpracy, której celem ma być stworzenie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowanych przy oddziałach ZUS.

 

Czytaj również: Szczęśliwa Dziesiątka, czyli analiza wyborcza

 

 – Wierzę, że podpisanie listu z ZUS, gdzie jest szereg korzystnych lokalizacji, pozwoli w krótkim czasie postawić jak największą liczbę stacji – powiedział Paweł Śliwa, wiceprezes ds. innowacji w Polskiej Grupy Energetycznej podczas konferencji prasowej.

Budową stacji zajmie się PGE Nowa Energia, spółka z grupy PGE, a w pierwszym etapie ma powstać od pięciu do ośmiu stacji ładowania aut elektrycznych, w największych miastach Polski. Tworzone stacje będą zarówno stacjami standardowymi, jak i stacjami szybkiego ładowania.

Przedstawiciele PGE i ZUS poinformowali, że jak dotąd operacyjnie wyselekcjonowanych zostało dziesięć lokalizacji w m.in. Kielcach, Tarnowie, Ostrołęce i w Nowym Sączu.

Liczymy, że co najmniej sto punktów do ładowania zostanie wskazanych w ramach współpracy z ZUS – dodał Śliwa. Wiceprezes poinformował, że PGE jest największym dostawcą stacji do ładowania aut elektrycznych w Polsce i ma ich obecnie ponad sześćdziesiąt.

Dodajmy, że w Nowym Sączu punkt ładowania samochodów elektrycznych znajduje się m.in. w okolicach sądeckiego Ratusza. Inwestorem były Sądeckie Wodociągi.

Źródło: PAP
fot. pixabay.com

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź