miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Konrad Tokarczyk potrzebuje pieniędzy na nowy wózek [Akcja charytatywna]

0 950
Już 21 i 22 czerwca będziemy mogli wesprzeć Konrada Tokarczyka, który zbiera pieniądze na nowy wózek. Akcja odbędzie się w salonie Awangarda. Konrad choruję na wrodzoną łamliwość kości. To nieuleczalna choroba, z którą stara się oswoić razem ze swoimi kochanymi rodzicami i lekarzami. Kiedy był mały jego rokowanie nie były dobre, ale dzielnie walczy. Przez te 12 lat życia przeszedł 12 operacji, a złamania przestali już liczyć. Wszyscy, którzy go znają wiedzą, że jest wesołym nastolatkiem, który lubi spędzać czas tak jak jego rówieśnicy, z tym wyjątkiem, że jeździ na wózku inwalidzkim.

 

Czytaj również: Roksi ponownie najlepsza! Kolejny turniej tańca należy do niej

 

Pieniądza uzbierane dla Konrada Tokarczyka zostaną przekazane na zakup nowego wózka inwalidzkiego. Koszt takiego wózka to ponad 7 tysięcy euro (w przeliczeniu na złotówki to ponad 30 tysięcy złotych).

 

Więcej informacji – KLIK

 

Konrad urodził się w 2008 roku w Nowym Sączu z ciężką, nieuleczalną chorobą – wrodzoną łamliwością kości. Początkowo rokowania były niezbyt dobre, a lekarze dawali chłopczykowi najwyżej 3 miesiące życia. Konrad, mimo kruchych kości, jest jednak twardym facetem i dzielnie walczy. W jego przypadku każdy nieostrożny ruch, delikatne stłuczenie może skończyć się złamaniem, a co za tym idzie usztywnianiem i kolejnymi operacjami.

 

 

Na swoim koncie 12-letni Konrad ma już 12 takich operacji w Berlinie, Krakowie i Otwocku. W swoim życiu w różnych szpitalach spędził już ponad 540 dni. Marzeniem Konrada jest postawić swoje pierwsze kroki. Dzięki leczeniu i rehabilitacji ostrożnie próbuje chodzić przy pomocy balkoniku. Aktualnie w udach i podudziach chłopiec ma zamontowane specjalne pręty wzmacniające kości, aby w przypadku kolejnego złamania kość nie przemieszczała się i nie były potrzebne ciągłe operacje.

Konrad podczas wyjazdów na rehabilitacje poznał wiele wyjątkowych osób. Ma grono przyjaciół, wujków i ciocie, na których zawsze może liczyć. Jest towarzyskim i wesołym nastolatkiem, z tym wyjątkiem, że jeździ na wózku. Teraz możemy pomóc małemu wojownikowi uzbierać pieniądze na nowy wózek inwalidzki – wystarczy umówić się na strzyżenie 21 i 22 czerwca pod numerem telefonu 18 547 77 77.

źródło i fot.: Awangarda, Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź