miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kontrakt na 40 milionów złotych podpisany! Hybryda pojedzie z Sącza na Pomorze

0 647

Nowosądecki Newag zawarł z województwem zachodniopomorskim umowę na dostawę dwóch dwunapędowych zespołów trakcyjnych (ZT) do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu regionalnym za 40 mln zł netto, podała spółka. Dostawy zostaną zrealizowane do dnia 20 grudnia 2021 roku. 

 

Czytaj również: 316 556 głosów na Andrzeja Dudę!
Struktury PiS podsumowały wybory prezydenckie 2020

 

Umowa przewiduje prawo opcji zamówienia przez zamawiającego do 10 dodatkowych ZT. W przypadku skorzystania przez zamawiającego z opcji, kolejne pojazdy muszą być dostarczone do dnia 20 grudnia 2022 roku. W razie skorzystania z pełnej opcji zamówienia dodatkowych 10 ZT, łączna wartość umowy wyniesie 240 000 000 zł netto – czytamy w komunikacie.

Nowatorski hybrydowy zespół trakcyjny IMPULS 2 typu 36WEh jest pierwszym polskim pojazdem szynowym, który oprócz silników elektrycznych posiada też silniki spalinowe, które pozwalają na przejazd po odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Zastosowanie innowacyjnej technologii w Impulsie sprawia, że funkcjonalność i zakres zastosowania pojazdu przez przewoźników diametralnie wzrasta, a ponadto komfort jazdy pasażerów radykalnie się podnosi.

Podpisanie umowy

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 896 mln zł w 2019 r.

Opr. Rafał Kmak
fot. Newag

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź