miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kontrakt Newagu na 668 milionów złotych! 21 pociągów trafi do warszawskiej SKM

0 414

Nowosądecki Newag dostarczy stołecznej SKM 21 nowych pociągów. Nasza rodzima fabryka – jako jedyna – złożyła ofertę, po tym, jak w ubiegłym roku Szybka Kolej Miejska odstąpiła od umowy z bydgoska Pesą. Kontrakt opiewa na prawie 668 milionów złotych.

 

Czytaj również: Limanowa: Prezydent: naszą wielką ambicją jest, aby podnosić poziom życia Polaków

 

W przeprowadzonym postępowaniu przetargowym firma z Nowego Sącza złożyła ofertę na kwotę 667.924.686 zł brutto za dostawę pojazdów wraz 7-letnim utrzymaniem oraz przeszkoleniem pracowników w zakresie ich obsługi – poinformowała SKM w komunikacie przekazanym PAP.

Alan Beroud, Prezes Zarządu SKM

Dzisiaj możemy potwierdzić oficjalnie, że nowe pojazdy dla warszawskiej SKM dostarczy polska spółka Newag. Producent z Nowego Sącza spełnił wszystkie wymagane procedury, zarówno w zakresie parametrów zamawianych pojazdów, jak i kwoty zamówienia – oznajmił Alan Beroud, Prezes Zarządu SKM.

Spółka ma dostarczyć 15 pojazdów o długości od 85 do 95 metrów oraz sześć o długości od 70 do 77 metrów. Nowe elektryczne zespoły trakcyjne w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej będą klimatyzowane i w pełni dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Ponadto, na pokładzie każdego z nich znajdzie się monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, kasowniki, automaty biletowe, hotspot Wi-Fi, ładowarki USB oraz defibrylator AED.

Wszystkie pojazdy powinny dotrzeć do Warszawy nie później niż do 30 listopada 2022 r.

Jedynie Newag złożył ofertę SKM na zakup 21 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z siedmioletnim okresem utrzymania dla warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej.

W październiku ubiegłego roku Zarząd Spółki Szybka Kolej Miejska odstąpił od umowy z firmą Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz na dostawę pojazdów. Powodem miało być niewywiązanie się Pesy z przyjętych w harmonogramie terminów dostaw.

Opr. Rafał Kmak
źródło: PAP
fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź