miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kursy i szkolenia za jedyne 15% wartości! Wsparcie dla osób pracujących chcących się rozwijać

Dodatkowa rekrutacja dla osób z wykształceniem policealnym lub pomaturalnym

0 793

Wojewódzki Urząd Pracy informuje, że już 1 września (wtorek) rusza rekrutacja osób z wykształceniem policealnym lub pomaturalnym (wcześniej nie było takiej możliwości) do projektu Kierunek Kariera. To szansa na 85% dofinansowania (w formie bonów szkoleniowych) do różnych szkoleń i kursów (językowych; prawa jazdy kat. A, B; kursów cyfrowych). Twój wkład to jedynie 15% wartości szkolenia. Śpiesz się, limit miejsc jest ograniczony!

 

 

 

REKRUTACJA POTRWA OD 1 WRZEŚNIA OD GODZ. 10.00 DO 30 WRZEŚNIA 2020 DO GODZ. 15.00 LUB DO WYCZERPANIA MIEJSC (Limit wynosi 3000 osób).

Jeżeli spełniasz poniższe warunki dostaniesz 85% wsparcia:

  • pracujesz;
  • masz pomiędzy 25 a 50 lat;
  • posiadasz dyplom szkoły policealnej czy pomaturalnej;
  • uczysz się lub pracujesz, lub mieszkasz w Małopolsce;
  • posiadają obywatelstwo polskie lub zezwolenie na pobyt lub wizę, upoważniające do pobytu i podjęcia pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie daje możliwość wsparcia w postaci 85% kosztów kursów i szkoleń. We wrześniu z projektu skorzystać mogą również osoby z wykształceniem pomaturalnym lub policealnym. Wcześniej regulamin nie pozwalał na uczestnictwo osób z takim wykształceniem. Projekt „Kierunek Kariera” to oferta dla mieszkańców powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza – mówi wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Michał Kądziołka. – Można otrzymać 2 295 złotych dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektu jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i uzyskania prawa jazdy. Rekrutacja dla osób z niższym wykształceniem trwa nadal – dodaje Kądziołka.

 

UWAGA!
Powyższa rekrutacja nie dotyczy osób z wykształceniem wyższym (licencjat, magisterium, doktorat lub powyżej) – w obecnej rekrutacji dopuszczone zostają jedynie osoby, które ukończyły szkołę policealną lub pomaturalną, a więc nadal posiadają wykształcenie maksymalnie na poziomie średnim.

 

Pamiętaj, od podpisania umowy masz aż 1,5 roku (18 miesięcy)
na ukończenie kursu lub szkolenia. To dużo czasu.

Jak zgłosić się do projektu i otrzymać dofinansowanie w formie bonów szkoleniowych?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy (KLIK) na naszej stronie i zapisz się na spotkanie z naszym doradcą. Teraz spotkania odbywają się w formie zdalnej za pośrednictwem komunikatora SKYPE. Po rejestracji doradca zawodowy będzie się z Tobą kontaktował mailowo.

Bilans Kariery opiera się na rozmowie z doradcą zawodowym. Jest to usługa dla każdego, kto chce przyjrzeć się posiadanym przez siebie umiejętnościom, mocnym stronom, również dla osób, które niedawno zaczęły pracę i są dopiero na początku drogi i zdobywania doświadczeń. W Bilansie Kariery istotne są także pasje, zainteresowania, to, czego nauczyliśmy się poza szkołą, kursami czy pracą.

 

 

 

Więcej informacji na temat projektu, Bilansu Kariery i bonów szkoleniowych znajdziesz TUTAJ (KLIK).

Zasady rekrutacji zamkniętej dla osób z wykształceniem policealnym lub pomaturalnym znajdziesz TUTAJ (KLIK).

Opr. Angelika Wiśniewska
fot. pixabay.com, WUP Nowy Sącz
źródło: WUP Kraków

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź