miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Materace dostępne w Dąbrowie Górniczej – kiedy stary wymienić na nowy?

0 165

Sen, choć pozornie wydaje się stanem bezczynności, nie jest czasem straconym. Choć mogłoby się wydawać, że dostarcza nam jedynie chwili wytchnienia, w rzeczywistości pełni o wiele ważniejszą rolę. Sen przynosi ulgę w chorobie, pomaga zachować zdrowy wygląd oraz witalność, regeneruje mięśnie i kości oraz pozytywnie wpływa na niwelowanie negatywnych emocji. Dlatego bardzo istotne, aby materac, na którym śpimy spełniał swoją rolę i gwarantował nam zdrowie. Stary materac może nie spełniać swoich funkcji, a co za tym idzie, nie nieść za sobą pełnego potencjału zdrowotnych korzyści. Kiedy stary materac wymienić na nowy? Dowiedz się!

Dłużej służą materace od sprawdzonych producentów

Chcąc długo cieszyć się świetnością swojego materaca, postaw na jakość. Bardzo dużym powodzeniem na polskim rynku cieszą się marki należące do światowych czołówek, takie jak Hilding, marka obecna na polskim rynku od 2001 roku, znana jako producent wysokiej jakości łóżek, materacy i akcesoriów sypialnianych. Firma powstała w Szwecji w 1939 roku i na przestrzeni lat zdobyła rynki wielu krajów europejskich oraz azjatyckich. Skandynawski producent zdobył zaufanie polskich klientów dzięki wysokiej jakością swoich produktów. Na uwagę zasługuje szeroka oferta, skierowana do odbiorców w różnym wieku i stanie zdrowia. Dokonując wyboru spośród produktów marki Hilding możemy mieć pewność, że kupujemy materac najwyżej jakości. Wszystkie materace Hilding są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska oraz posiadają certyfikat Oeko-Tex® który zyskują materace, do których produkcji zostały użyte materiały wolne od szkodliwych substancji mających negatywny wpływ na zdrowie. Chcąc wybrać idealny egzemplarz zwróć uwagę na materace w Dąbrowie Górniczej. Najlepsi producenci oferują swoje produkty klientom w całej Polsce. Jeśli jesteś z Płocka, koniecznie zwróć uwagę na materace w Płocku.

Kiedy wymienić materac?

Wymienianie materaca to często pomijana praktyka. Warto jednak pamiętać jak ważna dla naszego zdrowia jest wymiana materaca przynajmniej raz na 7 lat. Użytkownicy często błędnie przystępują do niej dopiero, gdy podłoże jest w tak złym stanie, że uniemożliwia zaśnięcie poprzez fizyczne dolegliwości wynikające z wad powstałych na skutek wieloletniego użytkowania. Dlatego warto zapamiętać wszystkie czynniki, które świadczą o tym, że czas wymienić materac.

Kiedy wymienić materac?

Zwróć uwagę na teksturę wnętrza materaca. Jeśli wyczuwasz nierówności, grudki lub sprężyny, warto wymienić egzemplarz na nowy. Jeśli sprężyny są wyczuwalne pomimo krótkiego okresu użytkowania, sprawdź, czy materac jest odpowiednio dobrany do Twojej wagi oraz czy producent danego egzemplarza posiada odpowiednie certyfikaty.

Takim sygnałem jest także zagłębienie powstałe po środku materaca, pęknięcia powłoki oraz nietypowe dźwięki przy zmienianiu pozycji. Jeśli materac wydaje się być w porządku i nie dostrzegasz wspomnianych uszkodzeń, a użytkujesz go więcej niż 7 lat, i tak warto zastanowić się nad zakupem nowego egzemplarza.

Stary materac, który utracił swoje właściwości może nie tylko nie nieść zdrowotnych korzyści, ale i stanowić niebezpieczeństwo dla Twojego zdrowia. Do negatywnych skutków użytkowania takiego materaca należy między innymi nadmierna drażliwość, bezsenność, bóle ciała na całej linii kręgosłupa, niespokojny sen i wiele innych, efektów znacząco obniżających komfort życia. Jeśli nie jesteś pewien, czy nadszedł czas na zmianę materaca, zastanów się, czy wspomniane w naszym artykule objawy zużytego materaca dotyczą egzemplarza, na którym śpisz. Pamiętaj, nawet jeśli użytkujesz materac dużo krócej niż 7 lat, może się zdarzyć, że Twój materac będzie wymagał wymiany.

Dowiedz się więcej na temat zdrowego snu odwiedzając zdrowykregoslup.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź