miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

MZ: możliwe dodatkowe obostrzenia w organizacji i liczebności wesel

0 594

Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza zmiany przepisów o organizacji i liczebności wesel. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał dzisiaj (2 września), że rozważane jest też wprowadzenie rejestracji gości weselnych.

 

Czytaj również: Funkcjonariusze z Nowego Sącza do zadań specjalnych!
Poznajcie „więziennych komandosów”

 

Wszystko wskazuje, że mogą być dodatkowe obostrzenia dotyczące organizacji i liczebności wesel. Istnieje też możliwość doprecyzowania przepisów w zakresie rejestracji wesel, musi to być zapis ustawowy – powiedział rzecznik MZ mediom w Warszawie. – Czekamy na zebranie się parlamentu – Sejmu i Senatu. Przed zebraniem się obu izb nie możemy forsować takich przepisów prawa. Ale poważnie rozważamy wprowadzenie rejestracji gości weselnych – dodał.

 

Czytaj również: Nie żyje 44-letnia mieszkanka powiatu nowosądeckiego oraz 3 osoby z Nowego Sącza zakażone koronawirusem! [Raport 2.09.2020]

 

Obecnie przepisy mówią, że na weselu może bawić się do 150 osób, w strefach żółtych – 100, a w czerwonych – 50. Pytany, kiedy zmiana prawa mogłaby nastąpić, rzecznik MZ przekazał, że jeśli obserwowane będą ogniska weselne, działania zostaną podjęte.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 68 tys. 517 osób, a zmarło 2078 z nich. Resort podał w środę, że tzw. ogniska weselne wykryto w czterech województwach.

źródło: PAP
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź