miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowe pizzerie w Krakowie

0 378

Nie masz pomysłu na weekend, a kochasz kuchnię włoską? Chciałbyś opuścić na chwilę Nowy Sącz, ale nie możesz się na długo oddalać? Cóż, nie będzie dla Ciebie odkryciem, jeśli zaproponujemy Ci wycieczkę do Krakowa. Tym razem chodzi nam jednak o podróż kulinarną po najwspanialszych tutejszych pizzeriach. Sprawdź, jakie lokale w stolicy Małopolski warto odwiedzić.

Kraków to nie tylko bezcenne zabytki kultury i sztuki. To również tysiące niesamowitych smaków, które możesz odkrywać niemal na każdym kroku – zwłaszcza, jeśli zamierzasz odwiedzić centrum i okolice. Do najczęstszych wyborów kulinarnych należy tu pizza. Kraków jest miastem, gdzie włoskie dania zamawiają zarówno studenci, jak i zamożni turyści zza granicy. Ty znasz je już wszystkie? Wciąż powstają nowe, które Cię zaskoczą.

Pizzatopia

Zacznijmy od samego centrum. Pizzatopia to jeden z nowszych lokali na kulinarnej mapie Krakowa, Znajduje się przy ul. Szewskiej. Właściciele Pizzatopii uważają, iż każdy klient powinien mieć możliwość skomponowania takiej pizzy, jaka mu się tylko wymarzy. Możesz więc wybrać w tej pizzerii zarówno rodzaj ciasta, każdy jej składnik, jak i same sosy. Co więcej, posiłki przygotowuje się tu w mniej więcej… kilka minut! Na uwagę zasługuje również klimatyczne wnętrze lokalu, w którym można wspaniale się zrelaksować.

Incredibile

Incredibile to jeszcze młodsza krakowska pizzeria. Powstała zaledwie kilka miesięcy temu. Usytuowana jest na ul. Dietla, i – co ją bardzo wyróżnia – jest czynna praktycznie przez całą dobę. Do tego chlubi pizzą przygotowywaną wyłącznie z włoskich składników oraz specjalnej mąki, która leżakuje przez kilka dni. W ofercie lokalu można też znaleźć szeroki wybór wysokogatunkowych win. Czego chcieć więcej?

Pizza Garden

Pizza Garden to jedna z najpopularniejszych pizzerii w Krakowie, ale od niedawna mieszcząca się w nowej siedzibie. Zlokalizowana dawniej na Dębnikach, gdzie można było jeść posiłki z widokiem na Wawel, w pewnym momencie przeniosła się w okolice Lubicza. Jednak, na szczęście, nie straciła przez to na jakości: wciąż słynie ze starannie wyselekcjonowanych składników, cienkiego ciasta oraz miłej obsługi. Zdecydowanie polecamy!

Mat. informacyjno-promocyjny

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź