miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowosądecki ZUS wypłacił już prawie 50 milionów złotych postojowego! Wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej

Postojowe: niemal 200 mln zł w Małopolsce i ponad 1,8 mld w kraju

0 426

 

W województwie małopolskim Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już świadczenia postojowe, które trafiły do 101,4 tys. osób. Łączna kwota przelewów to dokładnie 199,2 mln złotych. Sądecka placówka zrealizowała ponad 23,9 tys. przelewów z postojowym, których kwota to niemal 48 mln złotych. W całym kraju przekazano niemal 944 tys. świadczeń postojowych, w łącznej wysokości 1,86 mld złotych.

 

Czytaj również: Witowice: Czołówka dwóch osobówek!
Ranni w szpitalu, droga całkowicie zablokowana [Zdjęcia]

 

Krakowski ZUS wypłacił już 49,7 tys. świadczeń postojowych, na łączną kwotę 95 mln złotych. Sądecka placówka zrealizowała ponad 23,9 tys. przelewów z postojowym, których kwota to niemal 48 mln złotych. W chrzanowskim ZUS wysokość wypłaconych środków to ponad 30 mln złotych, przelewy trafiły zaś do 15,1 tys. osób. Oddział w Tarnowie przekazał na konta 12,6 tys. świadczeń, na kwotę 25,3 mln złotych.

W całym kraju przekazano już ok. 944 tys. świadczeń postojowych – na kwotę 1,86 mld złotych.

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą lub wykonują umowę cywilnoprawną mogą teraz sprawdzić przez internet szczegóły swojego wniosku o świadczenie postojowe w ZUS. Na Platformie Usług Elektronicznych znajdą m.in. datę wpływu wniosku, jego typ i status, datę odmowy albo wypłaty oraz kwotę świadczenia. Informacje te są prezentowane w zakładce Ubezpieczony, Świadczeniobiorca i Płatnik w bocznym menu “Dokumenty i Wiadomości” w formie dodatkowej zakładki “Tarcza antykryzysowa – wnioski”.

ZUS zachęca do składania wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych. Jest to wygodniejszy forma składania dokumentów, która znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia w nim błędu, przez co przyspiesza jego obsługę.

Opr. Rafał Kmak
fot. ZUS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź