miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz 5. na liście miast, których kierowcy deklarują najmniej szkód

Zmotoryzowany nowosądeczanin w 2019 r. za ubezpieczenie OC płacił średnio 601 zł.

2 359

Kierowcy z Nowego Sącza mogą mieć powody do dumy – w 2019 r. ponad 67% z nich zadeklarowało brak szkód w historii ubezpieczenia, co przełożyło się na atrakcyjne ceny OC. Jak wypadli zmotoryzowani mieszkańcy Nowego Sącza w porównaniu z właścicielami aut z innych miast?

 

Czytaj również: Zawody zimowe dla dzieci! 22 lutego Ośrodek Słotwiny Arena
w Krynicy-Zdroju zaprasza

 

W przygotowanym zestawieniu rankomat.pl znalazły się 84 miasta powyżej 50 tys. mieszkańców. Wysokie, bo 5. miejsce, osiągnął w nim Nowy Sącz. 67,5% kierowców zamieszkujących w tym mieście przy wyborze ubezpieczenia OC zadeklarowało, że w przeszłości nie miało ani kolizji, ani wypadku. Jak wynik Nowego Sącza przedstawia się na tle innych miast? Większą bezszkodowość deklarowali tylko mieszkańcy Raciborza (69,6%), Piły (68,3%), Rybnika i Ostrowca Świętokrzyskiego (68%). Najgorzej wypadli mieszkańcy trzech największych miast Polski – Warszawy (53,8%), Wrocławia (57,5%) i Gdańska (58,1%).

 

 

Ceny ubezpieczeń OC w Nowym Sączu
Zmotoryzowany nowosądeczanin w 2019 r. za ubezpieczenie OC płacił średnio 601 zł. To mniej niż średnia krajowa, która wyniosła 689 zł. Równie dobrze miasto prezentuje się na tle województwa – w 2019 r. średnia cena OC dla województwa małopolskiego wyniosła 650 zł. Dla przykładu w Krakowie za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne trzeba było zapłacić 741 zł. Taniej było z kolei w Tarnowie, gdzie kierowcy płacili średnio 584 zł.

 

 

Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i rodzaj jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Wrocławia płaci za polisę średnio 939 zł, a mieszkaniec Nowego Sącza 601 zł – mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

BMW Serii 3 – najczęściej ubezpieczany w Nowym Sączu model
W 2019 r. w Nowym Sączu najczęściej zgłaszanym do ubezpieczenia modelem samochodu było BMW Serii 3. To pojazd, dla którego średnia stawka OC okazała się najwyższa w zestawieniu najpopularniejszych modeli – obowiązkowa polisa OC kosztowała kierowców średnio 920 zł. O 14 zł mniej płacili właściciele BMW Serii 5. Dla porównania, najmniejsze wydatki na ubezpieczenie ponosili właściciele Opla Corsy – 606 zł.

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum
źródło: rankomet.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Katarzyna pisze

    Miejsce zamieszkania to tylko jeden z czynników wpływających na cenę OC. Kupując polisę, warto więc sprawdzić w porównywarce ubezpieczeń takiej jak Ubea, jaką składkę proponują poszczególne towarzystwa. Bardzo możliwe, że w ten sposób nawet kierowca z zazwyczaj droższego miasta znajdzie coś taniego dla siebie.

    1. Mieczysława pisze

      Dokładnie Kasiu. Mnie chcieli naciągnąć na 508zł za mojego golfa z ’93. Dzięki Ubea zapłaciłam tylko 504zł i za tą różnice kupilam sobie nowy lakier do paznokci. Polecam.

Zostaw odpowiedź