miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz wśród miast z deklaracją elektromobilności!

0 543

Ponad 30 polskich miast podpisało deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności poinformowało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Samorządy zapowiedziały więcej działań upowszechniających pojazdy elektryczne w transporcie publicznym i prywatnym.

 

Czytaj również: Błękitna ściema [Felieton] [nie TYLKO DLA DOROSŁYCH]

 

Nowy Sącz, Warszawa, Łódź, Wrocław, Lublin, Kraków, Częstochowa, Kielce, Biała Podlaska, Lublin, Słupsk, Wałbrzych, Olsztyn, Wejherowo i inne pozostałe samorządy zapowiedziały stworzenie optymalnych warunków sprzyjających rozwojowi elektromobilności. W ten sposób zainaugurowano Kongres Nowej Mobilności 2019 dwudniową konferencję poświęconą elektromobilności dla samorządów, która odbywa się w Lublinie czytamy w komunikacie.

Samorządy wyraziły gotowość do udziału w dialogu branżowym, przyczyniającym się do rozbudowy flot pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania. Wskazały potrzebę edukacji oraz promocji rozwiązań nisko- i zeroemisyjnych oraz zapowiedziały intensyfikację działań prowadzących do upowszechnienia pojazdów elektrycznych, zarówno w transporcie publicznym, jak i prywatnym  dodano.

Przypomnijmy, miasto realizuje projekt unijny, w ramach którego do Nowego Sącza trafiło, bądź trafią 32 ekologiczne autobusy (w tym dwa elektryczne). 40 milionom dotacji, jakie otrzymało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu zakłada również utworzenie stacji ładowania (os. Barskie i dworzec MPK), budowę nowego dworca oraz budowę nowoczesnego parkingu typu Park&Ride w Starym Sączu na 130 samochodów. 

Deklaracja Miast na rzecz rozwoju Elektromobilności została podpisana przez prezydentów i wiceprezydentów Wrocławia, Częstochowy, Kielc, Białej Podlaskiej, Lublina, Słupska, Warszawy, Wałbrzycha, Sosnowca, Wejherowa, Olsztyna, Krakowa, Piekar Śląskich, Ełku, Świętochłowic, Zielonej Góry, Suwałk, Nowego Sącza, Tczewa, Tarnowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Puław, Ełku, Sosnowca, Torunia, Krosna i Kędzierzyna Koźla.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) to największa w Polsce organizacja branżowa, zajmującą się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych. Organizacja zrzesza ponad 60 przedsiębiorstw z całego łańcucha wartości w elektromobilności: producentów pojazdów i infrastruktury, operatorów usług ładowania, koncerny paliwowe i energetyczne, instytucje finansowe, firmy transportowe, dostawców nowoczesnych technologii oraz pozostałe podmioty i instytucje aktywne w obszarze zrównoważonego transportu.

Opr. Rafał Kmak
fot. pixabay.com
źródło: PAP

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź