miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Po remoncie za ponad 8 milionów pociągi wróciły na trasę z Tarnowa do Muszyny

0 195

Pociągi wróciły od poniedziałku na trasę kolejową z Tarnowa do Muszyny w woj. małopolskim. Przez ponad miesiąc kursowała tam zastępcza komunikacja autobusowa z powodu remontu siedmiu mostów, trzech przejazdów oraz torów. Jak poinformowała w poniedziałek Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, naprawa infrastruktury kolejowej trwała od 6 kwietnia. Ich koszt został określony na ponad 8 mln zł.

 

Czytaj również: Rewolucja na Sądecczyźnie! Opieka nad Twoim dzieckiem na najwyższym, światowym poziomie

 

W ramach inwestycji między Łowczowem a Tuchowem wymienione zostały szyny i podkłady. Przewidziano naprawę siedmiu mostów w Łowczowie, Chojniku, Jamnicy, Rytrze, Wierchomli i Żegiestowie. Remont trzech przejazdów – w Łowczowie, Tuchowie i Gromniku – ułatwia ruch i zwiększa bezpieczeństwo na torach i drogach.
W związku z pracami zastępcza komunikacja autobusowa kursowała na odcinku Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój za pociągi regionalne oraz dalekobieżne.

Przedstawicielka PLK przypomniała, że do tej pory na trasie kolejowej prowadzącej w Beskidy – do Muszyny i Krynicy – wykonano roboty o wartości 136 mln zł na odcinku Grybów – Kamionka Wielka oraz w Nowym Sączu. Podróżni korzystają już z nowych peronów w Grybowie, Ptaszkowej i Mszalnicy. Nowy tor został wybudowany pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką. Zmodernizowano także 22 przejazdy oraz zbudowano nowe wiadukty – w Ptaszkowej i w Nowym Sączu.

źródło: PAP
fot.: Na Stalowych Kołach | Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź