miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Podwyżki cen prądu a fotowoltaika

0 3 318

Tylko w tym roku podwyżki cen prądu dla odbiorców korzystających z usług Tauron Energia wzrosną aż o 12 % rocznie dla odbiorców indywidualnych. Dla firm wzrost cen prądu będzie jeszcze bardziej odczuwalny i wyniesie średnio 10% w stosunku do roku ubiegłego. Warto dodać, że to jedna najwyższych podwyżek cen energii w ostatnich latach, a takich drastycznych podwyżek cen prądu należy spodziewać się także w przyszłości.

 

 

Jak temu zaradzić? – odpowiedź jest prosta – fotowoltaika!
Panele słoneczne produkujące prąd z energii słonecznej zapewnią wystarczającą ilość energii, tak aby nasze rachunki zredukować do minimum. Na podstawie wieloletniego doświadczenia firmy Solgro z Nowego Sącza opłaty dla dobrze dobranej i poprawnie zamontowanej instalacji fotowoltaicznej spadają o około 90%. Panele fotowoltaiczne pracując przez 25 lat bardzo szybko zwrócą poniesiony wydatek. Raz, że taka inwestycja odrobi poniesiony koszt w ekspresowym tempie a dwa, zacznie na siebie po prostu szybko zarabiać.

Przy wyborze instalacji trzeba uważać na kilka rzeczy. Niestety pojawiło się na rynku wiele małych firm, które nie mając żadnego doświadczenia i wiedzy narażają swoich klientów na poważne niebezpieczeństwo. Niepoprawnie dobrana i zainstalowana instalacja fotowoltaiczna może stwarzać zagrożenie dla użytkowników i doprowadzić nawet do pożaru budynku. Niestety dochodzi też do wielu oszustw. Skomplikowane umowy, wysokie bezzwrotne zaliczki, niedotrzymywanie terminów to coraz częstsze sytuacje.

Przy wyborze firmy wykonującej instalację zwracajcie uwagę na kilka kluczowych elementów. Liczy się przede wszystkim doświadczenie i ilość wykonanych instalacji na koncie. Małe firmy zniknął szybciej niż się pojawiły, a w razie problemu nie zaoferują pomocy, ponieważ nie mają nawet siedziby i odpowiedniej kadry. Skrajnie niskie ceny i skomplikowane umowy też powinny zwiększyć naszą czujność, żądanie sporej przedpłaty powinno dyskwalifikować taką firmę od razu. W pierwszej kolejności sprawdźcie firmy lokalne, które znacie – znając osoby w nich pracujące i doświadczenie zyskujecie komfort i zaufanie.

Pamiętajcie, zachowując ostrożność i rozsądnie wybierając wykonawcę instalacji fotowoltaicznej możecie cieszyć się przez długie lata darmowym, ekologicznym prądem ze słońca. Decydując się na współpracę z firmą Solgro fotowoltaika z Nowego Sącza możesz spokojnie cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem pracy najwyższej jakości instalacji fotowoltaicznej.

A zatem wielu słonecznych dni!

Mat. informacyjno-promocyjny

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź