miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Porozumienie Gowina: Kwota wolna od podatku – 30 tys. złotych, drugi próg 120 tys. złotych

1 1 975

Kwota wolna od podatku zostanie podniesiona do 30 tys. złotych rocznie – poinformowano podczas konwencji programowej, prezentując Polski Ład”. Polski Ład to nowe kierunki rozwoju Polski przedstawione dzisiaj (15 maja) przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski. Oparto go na 5 filarach: 7% PKB na zdrowie, Obniżce podatków, nowych inwestycjach, mieszkalnictwie oraz zwolnienia emerytur do 2500 zł. z podatku.

 

Czytaj również: Weź udział w webinariach i dowiedz się jak uzyskać dofinasowanie do szkoleń !

 

Podnosimy kwotę wolną od podatku do 30 tys. Czyli 65 proc emerytur, a także najniższa płaca, będzie bez podatku. Gdzieś do 5 tys. zł, różnica będzie odczuwalna, ale Ci którzy zarabiają do 10 czy nawet 10,5 tys. miesięcznie, czyli około 126 tys. rocznie., będą mieli niewielką dopłatę. To znaczy, zmniejszenie podatku. Później będzie już inaczej”. Bogactwo Polaków bierze się z pracy. Jako najbardziej wolnościowe środowisko w ramach Zjednoczonej Prawicy chcemy, żeby w kieszeniach Polaków zostało jak najwiecej pieniędzy. Kwota wolna od podatku wzrośnie ponad trzykrotnie – czytamy na Twiterze Porozumienia.

 

 

Podpisanie deklaracji programowej Polski Ład przez Jarosława Gowina, prezesa Porozumienia

Z prezentacji zamieszczonej na profilu FB Porozumienia podano, że partia chce zlikwidować lukę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

 

 

“Zobligujemy duże firmy do tego, aby na żądanie pracownika w ciągu 30 dni musiały uzasadnić powód wypłacania określonego wynagrodzenia. Zatrudnieni będą mogli tez zażądać informacji o przeciętnych zarobkach osób płci przeciwnej, wykonujących takie same lub podobne obowiązki” – dodano.

 

 

Porozumienie Jarosława Gowina jest rzecznikiem polskiej klasy średniej. Zaoferujemy więcej pieniędzy w kieszeniach Polaków. II próg podatkowy zostanie podniesiony z 85 tys. zł do 120 tys. zł. – poinformowano na Twitterze.

 

 

Rząd chce także wprowadzić ulgę podatkową dla Polaków wracających z emigracji. Od 2022 r. osoby te mogłyby wskazać w zeznaniach podatkowych kwotę do opodatkowania niższą o 50 tys. zł.

źródło: PAP Biznes
fot. twitter, FB

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaax2323 pisze

    nawet polowy tego belkotu nie zrealizują socjalistyczne komuchy.
    9% podwyżka podatku, no no. Tego jeszcze nie grali:)
    By tylko karmić przed kolejnymi wyborami ciemny lud.

Zostaw odpowiedź