miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pożyczki online – dla kogo?

0 185

Szybka pożyczka to wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań reperujących budżet, pozwalających pokryć niespodziewane wydatki lub zrealizować marzenia mimo braków na koncie. Na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu usługi, dlatego prześcigają się one wzajemnie w spełnianiu oczekiwań klientów.

Z szybkich pożyczek online korzystają osoby w różnych sytuacjach materialnych, niekoniecznie tylko ci bezrobotni lub mający poważne kłopoty finansowe. Są dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które mają świadomość, z czym wiąże się zadłużenie i są w stanie sprostać warunkom pożyczkowym. Taka pożyczka jest obecnie niezwykle łatwo dostępnym źródłem pieniędzy – można zaciągnąć ją z każdego miejsca, w którym się obecnie znajdujemy, wystarczy dostęp do internetu. Firmy pozabankowe stawiają niewielkie wymagania przed swoimi klientami, nie wymagają skomplikowanego procesu składania dokumentów. Wbrew pozorom jednak nie każdy może taką pożyczkę otrzymać. Renomowane instytucje, dbając o swoje dobre imię na rynku, prowadzą weryfikację osób ubiegających się o kredyt.

Wiele firm ma w swojej ofercie również pożyczki na raty. Od popularnych chwilówek różnią się przede wszystkim dłuższym terminem spłaty, dzięki możliwości podzielenia kwoty na części. Zaletą pożyczki ratalnej jest również możliwość otrzymania kwoty maksymalnej, nawet do kilkudziesięciu złotych, co w przypadku większych wydatków ma duże znaczenie. Tego typu kredyt również można uzyskać online, omijając skomplikowane procesy – wymagane jest przekazanie niezbędnych danych oraz oświadczenia o dochodach. Udzielenie pożyczki na raty jest niestety znacznie częściej uzależnione od wyników z Biura Informacji Kredytowej niż tradycyjna chwilówka, ponieważ kredyt ratalny wiąże się z większym ryzykiem niespłacenia przez klienta.

Najczęstszym powodem, dla którego Polacy wybierają pożyczkę jest niespodziewany wydatek związany np. z remontem mieszkania lub wyjazdem na wakacje. Ponadto również nauka w Polsce to dosyć duży wydatek, zwłaszcza w przypadku studiów, gdzie do kosztów edukacji należy doliczyć jeszcze życie codzienne, zazwyczaj w dużych miastach. Wiele osób decyduje się na życie na własny rachunek, z dala od rodziców, ale połączenie studiów dziennych z pracą nie jest łatwym zadaniem. Co można zrobić w przypadku, gdy brakuje funduszy? Wiele instytucji finansowych oferuje atrakcyjne rozwiązania dla studentów, którzy nie dysponują jeszcze historią kredytową. Dedykowana pożyczka dla studenta to najczęściej darmowa pożyczka online lub pozabankowa pożyczka bez BIK.

Mat. promocyjny

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź