miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pracownik kontra pracodawca

0 507

Wielu pracodawców stara się, aby jego personel wykazywał się dużym zadowoleniem, a stosunki w pracy były satysfakcjonujące. Czynnikiem najsilniej wpływającym na satysfakcję z pracy są pozytywne relacje pomiędzy pracownikami a przełożonymi. Gdyby tak było w każdym miejscu pracy, niepotrzebni byliby adwokaci zajmujący się kwestiami pracowników.

Czytaj również: Stacja AS 24 powstanie w Nowym Sączu!

Jednak sytuacje w życiu są zupełnie inne. Trudna praca w sklepie na etacie sprzedawcy sprawia, że na nawet na tym polu pojawia się coraz więcej kwestii prawnych do rozwiązywania przez adwokatów. W każdym sklepie sprzedawca odpowiada za towar, który ma na stanie. W pewnych odstępach czasowych sklepy przeprowadzają inwentaryzację. Zdarza się nieraz tak, że w towarze wychodzi niedobór, gorzej jak wyjdzie superata. Są to oczywiście konsekwencje działania człowieka, a ten z kolei nie jest nieomylny i też popełnia błędy. Nie wszystkie jednak są z winy pracownika. Nie zawsze daną sytuację potrafi zrozumieć pracodawca, który w stosunku do pracownika często wyciąga daleko idące konsekwencje. Jeden będzie koszt niedoboru próbował zrekompensować odciągając określoną kwotę od pensji, jeszcze inny zatrzyma ekwiwalent za niewykorzystany urlop.

Każda metoda odzyskania pieniędzy przez pracodawcę (w jego mniemaniu) jest słuszna i dobra. Pracownik w obawie przed utratą pracy, zgadza się na wszelkie działania ze strony pracodawcy. Nie zawsze z taką interpretacja wymuszania pieniędzy zgodzi się prawnik. Adwokat jest tą osobą, u której w takim przypadku należy szukać pomocy i odpowiedzi na pytania. Dobrych prawników znajdziesz bez problemu na https://polecprawnika.pl/. Rozwieje wątpliwości i obawy, a często pokaże, że prawo jest po stronie pracownika. Praktycznie w każdym sklepie są ubytki i prawo reguluje te kwestie. Każdy właściciel sklepu zdaje sobie sprawę, że w sklepie towar może ulec zepsuciu, zniszczeniu, czy też zostać ukradziony. Kiedy nie bardzo wiemy jakie są nasze prawa i obowiązki, kto odpowiada za ubytki w towarze, wówczas zawsze znajdziemy się w sytuacji, kiedy pracodawca będzie wykorzystywał prawo na swoją korzyść.

Czasami warto zastanowić się nad swoją wiedzą dotyczącą wykonywanej pracy. Jednak, kiedy nasza wiedza nie wystarcza, na pewno warto zasięgnąć porady adwokata. Adwokat zasugeruje nam, aby spojrzeć na umowę, w której pracodawca powinien umieścić informację o odpowiedzialności materialnej.

Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę i podpisujemy to, co nam w biurze podsuną. Warto wcześniej, przed zawarciem umowy, skorzystać z porady adwokata i wiedzieć na jakich warunkach powinna się umowa opierać. Pozwoli nam to uniknąć wielu konfliktowych sytuacji.

Mat. informacyjno-promocyjny

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź