miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prawie 5 milionów postojowego na kontach przedsiębiorców! 2300 osób ze wsparciem

Nowy Sącz: kolejne postojowe trafiło dziś do 2,3 tys. osób

0 354
Dzisiaj (13 maja) oddział ZUS w Nowym Sączu wypłaci kolejne świadczenia postojowe. Tym razem będzie to łącznie 4,8 mln zł. Pieniądze trafią do 2,3 tys. osób. To już piąty termin wypłaty postojowego w regionie.

 

Czytaj również: Pomimo reżimu sanitarnego narażają zdrowie innych,
a siebie na dotkliwe kary finansowe!

 

Dotychczas sądecki ZUS przelał pieniądze w łącznej kwocie niemal 14,5 mln złotych. Wsparcie otrzymało 7,1 tys. osób,   byli to przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne. Razem z dzisiejszymi wypłatami placówka w Nowym Sączu przeleje 19,3 mln zł dla 9,4 tys. uprawnionych.

 

 

 
Aby otrzymać kolejne świadczenie postojowe należy złożyć nowy wniosek. Wniosek jest już dostępny na stronie internetowej ZUS i w portalu PUE. O świadczenie można się ubiegać ponownie nie wcześniej niż w miesiącu następującym po miesiącu, w którym była wypłata świadczenia. Kiedy ZUS zrealizuje wniosek, to wypłatę przekaże prosto na rachunek bankowy. Nie będzie decyzji. Tylko w wypadku odmowy ZUS wyda decyzję.
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do składania wniosków przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Taki sposób złożenia wniosku zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia w nim błędu i przyspieszy jego obsługę.

 

Świadczenie postojowe w kwocie 80 proc. minimalnej płacy, czyli 2080 zł, przysługuje samozatrudnionym oraz zleceniobiorcom, jeśli z powodu pandemii COVID-19 stracili część przychodu, musieli zawiesić działalność lub współpracę ze zleceniobiorcą. Mogą oni trzykrotnie wystąpić (w przypadku osób na umowie cywilnoprawnej występuje w ich imieniu zleceniodawca) do ZUS o postojowe. 

 

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum
źródło: ZUS 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź