miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przepiękne nagranie dedykowane branży turystycznej! Uczniowie Sądeckiego Gastronoma wspierają turystykę! [Nagranie]

0 1 849

 

– W ten trudny czas dajemy Wam nas chcemy obok Was być – teraz My Wam coś dać… – tak klasa III H z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN wspiera całą branżę Turystyczną. Co same autorki mówią o projekcie? Jak postał i dlaczego? Przeczytajcie.

 

Czytaj również: Uwaga! Od poniedziałku zamkniętych kilka ulic w centrum.
Prace budowlane trwają [Mapa objazdów]

 

Projekt powstał w zaledwie kilka dni. Był to czas wzmożonej pracy oraz zaangażowania uczennic jak i nauczycieli uczestniczących w nim. Po udostępnieniu filmu w zaledwie w kilka godzin pojawiły się tysiące wyświetleń. Fora turystyczne zawrzały, dziękując sądeckim hotelarzom za słowa otuchy.

 

 

Nasz Kraj i Świat jest piękny, pełen ciekawych i niezastąpionych miejsc, zwierząt i ludzi. Teraz wszystko odpoczywa stanęło w miejscu… czasami zastanawiam się gdy wstaje rano czy to jest tak naprawdę czy to sen? W takim trudnym czasie właśnie warto robić coś, żeby pokazać ludziom ze jesteśmy i działamy nie damy się pokonać wirusowi bo życie jest zbyt piękne. ŚWIAT, który stanął w miejscu to właśnie my musimy od nowa nakręcić dobrymi uczuciami i emocjami. Żeby był jeszcze piękniejszy a nie ginął… dlatego pomagajmy i doceniajmy to co mamy – mówi Kinga Szyszka, uczennica biorąca udział w projekcie.

Piosenka, którą stworzyły uczennice ma na celu pokazanie wszystkim, że organizacje turystyczne nie są w tej sytuacji same, że mają wsparcie młodego pokolenia hotelarzy, uczniów którzy w trakcie zdalnego nauczania z zaangażowaniem próbują dodać otuchy wszystkim hotelarzom, biurom podróży, przewodnikom, pilotom , przewoźnikom jak i linią lotniczym.

Branża Turystyczna ma teraz trudny czas, ponieważ jest bardzo zagrożona, każdy obawia się o swoje zdrowie i zostaje w domu – mówi Aleksandra Lupa jedna z współautorek projektu. – Pokazaliśmy wszystkim, że organizacje turystyczne nie są w tej sytuacji same, że mają nasze wsparcie.

 Bardzo ważna dla ludzi jest turystyka i wolność. Na chwilę obecną jesteśmy unieruchomieni i nie mamy możliwości się przemieszczać, dlatego musimy wzajemnie się wspierać i przeczekać ten trudny czas – to natomiast słowa Darii Stefańskiej.

Dla mnie był to wyjątkowy projekt, różniący się od tych, które zazwyczaj wykonywaliśmy w szkole. Prosto z serca wspieramy całą branżę turystyczną, wszystkich ludzi, którzy kochają podróże tak jak My – Gabriela Turek

Karolina Sowa: „Projekt był trudny, przynajmniej dla mnie. Charakteryzacje na smutnego mima robiłam kilka razy, nagrałam około 40 filmików i żaden nie był dla mnie wystarczająco dobry a gonił mnie czas. Jestem z nas bardzo dumna, bo cały projekt zrealizowaliśmy w ciągu kilku dni”.

„Jestem dumna z zaangażowania jakim wykazały się uczennice klasy III H, które poświęciły swój wolny czas, aby stworzyć coś pięknego, coś co dodaje otuchy oraz nadziei w tym trudnym czasie”. – mówi Beata Pawłowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych. „ Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie pokonać wiele , dzięki takiej młodzieży”.

W projekcie brały udział:

WOKAL: Patrycja Hajduk, Karolina Sowa, Karolina Mirek, Wiktoria Broniszewska, Gabriela Turek, Karolina Landa, Paulina Najduch, Aleksandra Lupa, Daria Stefańska, Gabriela Fiut i Kinga Szyszka.

Tekst oraz koordynacja: mgr Beata Pawłowska
przy udziale mgr Katarzyny Jankowicz i mgr Anny Majkrzak.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź