miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rośnie popularność e-wizyt w ZUS na Sądecczyźnie

0 141

Już ponad ośmiuset klientów w Małopolsce skorzystało z e-wizyty w ZUS. Niemal 450 wideorozmów przeprowadzili eksperci krakowskiego oddziału. To najwięcej w Polsce. Teraz na wirtualną konsultację można umówić się również z doradcą ds. ulg i umorzeń. W Nowym Sączu eksperci rozmawiali przez internet z 134 klientami. 

 

Czytaj również: W zimie poszusujemy na stokach! Jarosław Gowin załatwił ich funkcjonowanie w reżimie sanitarnym

 

E-wizyta to bezpieczna i wygodna forma komunikacji, bez konieczności osobistej obecności w placówce ZUS. To ważne udogodnienie szczególnie teraz w czasie pandemii. Nowa usługa zyskuje coraz większą popularność również w pozostałych placówkach ZUS w Małopolsce. W chrzanowskim oddziale przeprowadzono ponad 160 wideorozmów. W Nowym Sączu eksperci rozmawiali przez internet z 134 klientami. W tarnowskim ZUS natomiast z tej e-usługi skorzystało niemal 80 osób.

Najczęściej pytano o emerytury
W całym kraju z e-wizyty skorzystało 8,2 tys. klientów. Zadawali pytania dotyczące przede wszystkim emerytur i rent (2,6 tys.), zasiłków (2,3 tys.) oraz kwestii związanych z prowadzeniem firmy, w tym także pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej (2,1 tys.). Ponad tysiąc osób chciało potwierdzić profil na Platformie Usług Elektronicznych.

Masz dług w ZUS? Umów się na e-wizytę
Od wczoraj podczas e-wizyty w ZUS można skonsultować się również z doradcą do spraw ulg i umorzeń. Doradca na podstawie informacji przekazanych przez klienta wskaże najdogodniejsze formy uregulowania zobowiązań wobec ZUS. Może zaproponować płatnikowi rozłożenie zadłużenia na raty, odroczenie terminu płatności czy zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Jeśli nie możesz skorzystać, odwołaj
Trzeba pamiętać, że w każdej chwili można odwołać e-wizytę. Wystarczy kliknąć w link “anuluj wizytę” w wiadomości mailowej otrzymanej z ZUS. Dzięki temu z wolnego terminu będzie mógł skorzystać ktoś inny.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź