miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeckie Wodociągi z wielomilionowymi inwestycjami

1 246

Ponad 7 milionów złotych z przeznaczeniem na budowę nowych sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej a także nowe kierunki rozwoju, które mogą doprowadzić w perspektywie kilku lat do zwiększenia sprzedaży wody. Takie są plany inwestycyjne Sądeckich Wodociągów na 2021 rok.

 

Czytaj więcej: Mamy 5 334 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 18 infekcji [Raport 14.02.2021]

 

Budżet inwestycyjny spółki wynosi w tym roku około 7 mln 300 tys. zł. Sądeckie Wodociągi prowadzą od lat konsekwentną politykę rozbudowy sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej. Inwestycje mają na celu zapewnić dostęp do bezpiecznej wody oraz ekologicznego odprowadzania ścieków coraz szerszej grupie mieszkańców Sądecczyzny.

Odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców będziemy realizować w tym roku między innymi rozbudowę sieci wodociągowej w rejonie ulic Nawojowskiej i porucznika Tadeusza Ryby w Nowym Sączu. Dla mieszkańców ulicy 29 Listopada w Nowym Sączu zbudujemy sieć kanalizacyjną – wylicza Sławomir Rajski, wiceprezes zarządu Sądeckich Wodociągów

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej planowana jest także w gminie Kamionka Wielka. To kolejny etap prowadzący do uregulowania gospodarki ściekowej w tamtym rejonie.

Inwestycje rozwojowe, mające w perspektywie lat zapewnić zwiększenie sprzedaży usług świadczonych przez Sądeckie Wodociągi to między innymi budowa sieci wodociągowej w kierunku gminy Łącko oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie Strefy Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu – informuje Sławomir Rajski.

W ubiegłym roku Sądeckie Wodociągi skupiły się przede wszystkim na inwestycjach w Nowym Sączu. Odpowiadając na prośby mieszkańców spółka zakończyła i oddała do użytku sieć wodociągową w rejonie ulic Świt, Jodłowa i Promienna w Nowym Sączu. Nowa sieć wodociągowa została zbudowana także dla mieszkańców łącznika ulic Jamnickiej i Długoszowskiego, a sieć kanalizacyjna dla mieszkańców I Brygady i Freislera.

– W 2020 roku spółka zmodernizowała sieć wodociągową w ulicach: Kunegundy, Grodzkiej oraz Wiśniowieckiego w Nowym Sączu. Dzięki realizacji tych zadań zmniejszyła się awaryjność sieci wodociągowej w tamtych rejonach miasta. Spadły tym samym koszty eksploatacji sieci – mówi wiceprezes.

W 2020 roku spółka przeprowadziła także rozbudowę sieci wodociągowej w Żeleźnikowej Wielkiej, w gminie Nawojowa. Bardzo ważnym przedsięwzięciem był zakończony w 2020 roku rozdział kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową wraz z wylotem wód deszczowych do rzeki Kamienica w rejonie ulic I Brygady i Alei Piłsudskiego w Nowym Sączu.

 

Źródło: Sądeckie Wodociągi

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. XYZ pisze

    Czyli szykują się kolejne podwyżki …

Zostaw odpowiedź