miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Subaru Impreza – piękno, niezawodność i bezpieczeństwo

0 259

Kiedy spotkasz ją na swojej drodze, nie będziesz mógł przejść obojętnie. Piękno w najczystszej postaci. Elegancja w połączeniu z ostrzejszą linią nadwozia sprawia, że nowa Impreza prezentuje się naprawdę dobrze. Wnętrze nawiązuje do charakterystyki samej marki – funkcjonalne, stylowe i nowoczesne. Z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie najwyższy komfort jazdy. Mówiąc o nowym modelu Subaru, nie można jednak zapomnieć o tym, co kryje się pod maską. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i zastosowaniu zupełnie nowej platformy SGP, Subaru zapewniło nam szczególne odczucia podczas prowadzenia, ale i co być może najważniejsze, zdecydowanie poprawiło standardy bezpieczeństwa.

 

Z pewnością każdy fan motoryzacji kojarzy Imprezę z legendą rajdowych odcinków specjalnych. Choć nowa generacja tego modelu znacznie odbiega od sportowej poprzedniczki, nie brakuje jej charakteru. Projektanci zaznaczyli go na zderzaku i w linii nadwozia. Również wnętrze zyskało nowy blask. Sportowy temperament otoczono elegancją i nowoczesnością. Doznania, komfort i radość prowadzenia zawdzięczamy innowacyjnym systemom i zupełnie nowej platformie, na bazie której powstawały kolejne generacje samochodów Subaru.

Subaru Global Platform to prawdziwy przełom i przyszłość całej marki Subaru. Dzięki niej znacznie zwiększono poziom bezpieczeństwa pasywnego, a kierujący może cieszyć się z bardziej precyzyjnego i komfortowego prowadzenia samochodu. Radykalnie, bo aż o 70 procent zwiększono sztywność nadwozia, dzięki czemu nawet na nierównej nawierzchni, drgania są skutecznie tłumione, co przekłada się na komfort podróżowania dla wszystkich pasażerów.

 

 

Mniej drgań odczujemy również dzięki płaskiej konstrukcji silnika Subaru Boxer – znacznie sztywnej i wyważonej. Również dzięki temu rozwiązaniu, cały samochód jest bardziej stabilny. Silniki Subaru Boxer cechują się także szczególną trwałością i niezawodnością dzięki rozłożeniu każdej pary cylindrów i tłoków o 180 stopni względem siebie. Subaru wykorzystuje ten niezawodny układ od ponad 50 lat.

Równie ważne, jak niezawodność i komfort jazdy jest bezpieczeństwo. Dzięki stałemu napędowi wszystkich kół (S-AWD), Subaru Impreza sprawdza się w nawet najbardziej wymagających warunkach drogowych, równo rozdzielając moment napędowy na wszystkie koła, przez co prowadzenie samochodu staje się łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Z systemem S-AWD znakomicie współpracuje również bezstopniowa skrzynia Lineartronic. Gdy warunki jazdy stają się trudne, w czasie rzeczywistym następuje zarówno dostosowanie podziału momentu napędowego, jak i zmiana przełożenia w skrzyni biegów. W rezultacie poprawie ulega nie tylko stabilność samochodu, ale też ekonomia jazdy. Dzięki bezstopniowej skrzyni Lineartronic, Impreza nie traci energii kinetycznej, tak jak ma to miejsce w przypadku samochodów z tradycyjną skrzynią biegów.

Solidność to bezpieczeństwo! Impreza wyposażona jest w pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie, które w razie zderzenia pomagają w przekierowaniu i rozproszeniu energii z obszaru kabiny, czyli z miejsca, w którym znajdują się kierowca i pasażerowie. Wykonane są ze stali o najwyższej wytrzymałości, odpornej na skręcanie, dzięki czemu nawet w niebezpiecznej sytuacji, możemy czuć się bezpiecznie.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.