miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Takiego obiektu sportowego jeszcze w Polsce nie było. Powstaje w gminie Chełmiec! [ZDJĘCIA]

1 4 521

Miłośnicy aktywności fizycznej nie tylko z gminy Chełmiec, ale i z całej Sądecczyzny mają wielkie powody do radości. W przysiółku „Gaj” tuż obok Obwodnicy Zachodniej Nowego Sącza powstaje niezwykły sportowy obiekt. Akademia Tenisa Chełmiec to coś, czego nie było jeszcze w Polsce. Już wkrótce wielkie otwarcie!

 

Pomysł utworzenia Akademii Tenisa Chełmiec zrodził się głowie Janusza Stanka, lokalnego przedsiębiorcy, już kilka lat temu. Tenis ziemny to jego wielka pasja, sam zdobył nawet brązowy medal na Mistrzostwach Polski Amatorów. – Janusz zadzwonił do mnie i powiedział: „mam marzenie, pomożesz mi je zrealizować?” Bardzo mnie to ujęło. Od samego początku nie traktował tego jak zwykły biznes, więc już wtedy wiedziałem, że uda nam się to marzenie zrealizować – wspomina początki współpracy Jarosław Pasoń, menedżer Akademii Tenisa Chełmiec.

 

 

W tym momencie obiekt dysponuje dwoma, oświetlonymi kortami o nawierzchni ceglanej i dwoma kortami krytymi z bezpieczną nawierzchnią dywanową. Dodatkowo korty kryte są ogrzewane, więc można z nich korzystać w komfortowych warunkach także w zimie. W lecie, ściany kortów krytych są automatycznie otwierane, dzięki czemu również podczas upałów można w przyjemnych warunkach grać w tenisa. W obiekcie znajdzie się również sklep z wypożyczalnią sprzętu tenisowego marki Babolat oraz profesjonalny serwis.

W budynku Akademii, jej klienci będą mogli skorzystać także z szeregu innych usług: siłowni, fitnessu, sauny, salonu masażu, gabinetu stylizacji paznokci, gabinetu dietetycznego, pomiaru składu ciała i usług fizjoterapeuty. – Każda kobieta jest piękna, tylko trzeba jej to uświadomić i to będzie nasze zadanie. Nad naszymi klientkami będą czuwać wyspecjalizowani fachowcy z różnych dziedzin oraz trenerzy personalni – wyjaśnia właścicielka obiektu Agnieszka Stanek.

 

 

Akademia Tenisa Chełmiec to także znakomite miejsce, by spotkać się ze znajomymi. – W naszej kawiarni, będzie można skosztować przepysznej kawy lub napojów izotonicznych. Będziemy także serwować pyszności dietetyczne dzięki współpracy z firmą Catering Dietetyczny Dietering. Co ciekawe,klienci naszej kawiarni będą mogli obserwować to, co dzieje się na kortach tenisowych na telewizorach i myślę, że to też będzie bardzo przydatne dla rodziców, którzy będą mogli na żywo, przy kawie śledzić postępy swoich pociech. Tuż obok znajdzie się też butik, gdzie będzie można zakupić odzież ze specjalnej, autorskiej kolekcji Akademii Tenisowej Chełmiec, która powstaje przy współpracy z marką Weedolls Marianna Sokołowska – Ziółko – dodaje Jarosław Pasoń.

W obiekcie znajdzie się także szkoła tenisa dla dzieci. Rodzice coraz częściej wysyłają swoje dzieci na zajęcia dodatkowe, więc nasza Akademia będzie dla nich idealnym rozwiązaniem. Tenis rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, dziecko nabiera elokwencji, a nawet uczy się języka angielskiego, ponieważ wszystkie komunikaty w tenisie są właśnie w tym języku – wyjaśnia menedżer. Akademia Tenisa Chełmiec już teraz może pochwalić się wyspecjalizowaną i znakomicie wyszkoloną kadrą trenerów. W obiekcie pracować będą m.in. Sylwia Łukasik – trzykrotna Mistrzyni Świata w Racketlonie, Patrycja Słaby – jedna z najlepiej rokujących zawodniczek fitness w Polsce, Sara Szost – wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie w Warszawie oraz inni świetnie wykwalifikowani trenerzy personalni, fizjoterapeuci i instruktorzy.

 

 

Właściciel Akademii Tenisa Chełmiec nie ukrywa, że jego celem jest zarażenie pasją do tenisa najmłodszych. – Będziemy organizować turnieje i wspierać dzieciaki w rozwoju. Chcemy też utworzyć team, który pod naszym szyldem będzie wyjeżdżał również na turnieje w całym kraju. Wierzę w to, że dzieci zainteresują się tym sportem, będą czerpać z niego radość i to będzie ich pasja – mówi Janusz Stanek. – Zapraszamy do współpracy, przedszkola, szkoły oraz firmy, dla których będziemy organizować zajęcia tenisowe, gimnastykę korekcyjną oraz fitness. Dzięki Fundacji Nowa Galicja prowadzimy nabór dla dzieci i młodzieży z gminy Chełmiec (szkoły podstawowe) na zajęcia tenisowe wraz z transportem. Zajęcia będą prowadzone w grupach pięcioosobowych, a treningi będą odbywać się raz w tygodniu. Łącznie projekt będzie trwał  przez 10 tygodni, a dopłata za uczestnictwo w całości projektu to jedyne 172 zł od dziecka – dodaje Jarosław Pasoń.

Obiekt Akademii Tenisa Chełmiec jest też w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, które będą mogły także skorzystać z usług masażysty czy fizjoterapeuty. W budynku znajduje się również winda, a z okien rozpościera się przepiękny widok na Tatry.

 

 

Wielkie otwarcie już wkrótce!

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

 

Mat. Prom

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. xaxa121321 pisze

    Patrycja Słaby – jedna z najlepiej rokujących zawodniczek fitness w Polsce,??? serio???;):):)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.