miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Test na przeciwciała COVID-19 od poniedziałku będzie do kupienia w Biedronce

0 424

Test na obecność przeciwciał koronawirusa można już będzie wykonać w domu. Jego dokładność szacuje się na ponad 98 procent. Cena – 49,99 zł. To pierwszy przypadek w kraju, kiedy test wykrywający przeciwciała COVID-19 można kupić w markecie. W najbliższy poniedziałek (15 marca) testy do sprzedaży wprowadzi sieć supermarketów Biedronka.

 

Czytaj również: Mamy 21 049 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirusem. W Subregionie 113 infekcji [Raport 13.03.2021]

 

Biedronkowy test skuteczny?
Test Primacovid, który będzie można kupić w Biedronce, to tak zwany test serologiczny. Do badania używa się małej próbki krwi. Wynik pojawia się po ok. 10 minutach. Pozwala on wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała przeciwko koronawirusowi. Jeśli wynik okaże się pozytywny, trzeba możliwie jak najszybciej skontaktować się z lekarzem i zgłosić wynik. Pozytywny wynik testu może bowiem oznaczać, że badany ma koronawirusa lub niedawno go przechodził. Testy dla sieci Biedronka wyprodukowało laboratorium Prima Lab ze Szwajcarii. Jest certyfikowany, jego dokładność wynosi 98,3 proc.

Za jednym razem można będzie kupić 3 sztuki
Uwagę osób, które będą chciały wykonać taki test, przyciągnie cena – jest znacznie niższa od laboratoryjnej i wynosi 49,99 zł. Produkt adresowany jest w pierwszym rzędzie do osób, które miały lub podejrzewają, że miały kontakt z osobami zakażonymi lub z osobami z objawami COVID-19.

Piotr Konopko, dyrektor handlowy w Biedronce, potwierdza, że testy na przeciwciała wprowadzają jako pierwsza sieć handlowa w Polsce. – To część naszej odpowiedzialności społecznej. Chcemy umożliwiać kupującym dostęp do towarów, które są dla nich ważne, proponując przy tym stosunkowo niską cenę. Dotyczy to nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa.

fot. pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź