miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Układ także ma znaczenie! Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając sale weselne

0 252

Sala weselna to miejsce, w którym odbywa się zabawa oraz przyjęcie wieńczące ten wyjątkowy dzień. Każda sala weselna różni się rozmiarem, stylem, a także układem. Ten ostatni element jest niestety bardzo często pomijany przez przyszłych małżonków. To duży błąd, gdyż od rozstawienia wszystkich stref w sali weselnej zależy w dużej mierze to, czy nasza zabawa weselna będzie udana i w pełni komfortowa dla zaproszonych gości. Jaki układ sali weselnej jest najlepszy na zabawę oraz przyjęcie weselne w Krakowie?

Sale weselne Kraków i ich najważniejsze strefy

Na każdej właściwie zorganizowanej sali weselnej musi znaleźć się kilka odrębnych stref. Należy do nich parkiet, na którym nasi goście będą tańczyli oraz bawili się w trakcie wesela, strefa jadalna, w której umieszczone zostaną stoły oraz miejsce dla zespołu weselnego lub DJ-a. W niektórych salach weselnych w Krakowie znajduje się także osobny stół, na którym obsługa przyjęcia umieszcza przekąski, napoje oraz słodkości.

Parkiet – serce każdej sali weselnej

Parkiet jest centralnym miejsce, w którym skupia się każda zabawa weselna. Strefa ta powinna być na tyle duża, aby wszyscy zaproszeni goście mogli się swobodnie po niej poruszać, tańczyć oraz bawić się w trakcie wesela. Wybierając sale weselne Kraków poleca się, aby parkiet znajdował się w samym centrum pomieszczenia. Dzięki temu wszyscy goście, w tym także ci siedzący przy stołach, będą doskonale widzieli, co dzieje się na parkiecie oraz nie przegapią weselnych atrakcji. Ma to szczególne znaczenie także w sytuacji, kiedy na naszej zabawie będą gościły osoby starsze, które najchętniej spędzają czas siedząc przy stołach.

Nie bez znaczenia jest także sam materiał, z którego wykonana jest nawierzchnia parkietu. Na zabawę weselną najlepiej sprawdzają się podłogi wykonane z drewna, które posiadają dobre właściwości antypoślizgowe, a przy tym prezentują się estetycznie. Należy natomiast unikać śliskich płytek podłogowych, w przypadku których istnieje duże ryzyko poślizgnięcia się i upadku zwłaszcza w trakcie intensywnej zabawy.

Część jadalna sali weselnej

W części jadalnej sali weselnej goście siedzą przy stołach oraz kosztują weselnego menu. Stołu mogą być zarówno kwadratowe, jak i okrągłe. Stoły kwadratowe znajdują się w większości krakowskich sali weselnych i zapewniają im tradycyjny wystrój. Bardziej od nich nowoczesne okrągłe stoły pozwalają z kolei na usadzenie gości wedle koligacji rodzinnych oraz wieku.

Oglądając wybrane sale weselne Kraków powinniśmy zwrócić także uwagę czy nagłośnienie nie jest zamontowane zbyt blisko stołów. Głośna muzyka, która towarzyszy każdej zabawie weselnej, może bowiem zakłócić odpoczynek gości przy stołach oraz uniemożliwić im komfortowe zjedzenie posiłku. Warto także sprawdzić, czy stoły weselne nie są ustawione zbyt ciasno i czy pomiędzy nimi jest odpowiednio dużo miejsca na poruszanie się.

Miejsce dla zespołu weselnego lub Dj-a i strefa przekąsek

Osobną strefą, która powinna znaleźć się w każdej sali weselnej, jest miejsce przeznaczone dla zespołu weselnego lub DJ-a. Najczęściej jest ono umieszczone naprzeciwko parkietu lub w rogu pomieszczenia na specjalnym podwyższeniu. Takie usytuowanie osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną nie zakłóca bowiem przebiegu zabawy, pozostawia odpowiednią ilość miejsca na parkiecie oraz pozwala prowadzącemu zabawę na swobodny kontakt z bawiącymi się na parkiecie gośćmi.

Strefa przekąsek powinna natomiast znaleźć się pod ścianą, z boku sali weselnej. Sale weselne Kraków na Wesele z Klasą najczęściej umieszczają ją w takim miejscu, aby każdy z gości miał swobodny dostęp do stołu oraz mógł wygodnie korzystać z jego zawartości.

SS, fot. arch

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź