miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Urokliwa Praga popularnym miejscem wypoczynku. Skuś się na odrobinę przyjemności

0 431

Praga jest miastem, o którym słyszał każdy z nas. Z fotografii kojarzymy Most Karola, Złotą Uliczkę, Zamek na Hradczanach… Nie każdy jednak miał okazję spędzić chwilę czasu w tym niezwykłym mieście. A warto, ponieważ w tym zakątku świata nie sposób jest się nudzić. Tutaj możesz spędzić czas spacerując krętymi uliczkami, a także zwiedzając światowej klasy zabytki. Oddech będziesz mógł złapać w licznych, klimatycznych kawiarenkach oraz restauracjach. Daj sobie czas na zwiedzenie tego pięknego miasta, a na pewno będziesz mile wspominać te chwile. Czechy są piękne z każdej strony i o każdej porze roku, dlatego wycieczki do Pragi stały się tak bardzo popularne. Biuro Podróży Hit Sport Travel z siedzibą w Nowym Sączu przygotowało ofertę specjalnie dla Ciebie. Szczegóły poniżej.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jest wsparcie rządowego programu “Czyste powietrze”!

 

1 DZIEŃ) Wyjazd o godz. 01:00  przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta: placu Hradczańskiego, Praskiego Hradu: dziedziniec reprezentacyjny, Katedra Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka, Daliborka. Przejście na Małą Stranę, a następnie przejście przez rynek Małej Strany, kościół Św. Mikołaja, spacer uliczkami dzielnicy ambasad i pałaców. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ)  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie prawobrzeżnej Pragi: Plac Republiki – Obecni Dum, Brama Prochowa, Narodowy Bank Czeski, przejście ulicą Celetną, kubistyczny Dom pod Czarną Madonną, kościół Matki Bożej przed Tynem, Rynek Starego Miasta: średniowieczny Ratusz ze słynnym zegarem Orloj, kościół Św. Mikołaja, pomnik reformatora Jana Husa, pałac Kinskich. Przejście przez Mały Rynek i ulicą Karlową do Klementinum i plac Krziżownicki na Most Karola. Spacer wybrzeżem Wełtawy do Rudolfinum i żydowskiej dzielnicy Józefow. Przejście do Nowego Miasta: Karolinum, Teatr Stanów, targ pamiątek na Havelskim mieście, słynny plac Św. Wacława z gmachem Muzeum Narodowego i pomnikiem patrona placu. Czas na obiad (we własnym zakresie).  W godzinach popołudniowych wyjazd z Pragi. Przyjazd w godzinach nocnych.

 

Szczegóły oferty – KLIK

 

Mat. inf-prom.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź