miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Krynicy powstała najwyższa wieża widokowa w Polsce! [Zdjęcia]

0 2 608

W Krynicy-Zdroju powstała nowa atrakcja turystyczna najwyższa drewniana wieża widokowa, wykonywana i tworzona przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja w Polsce. Obiekt może stać się największą atrakcją turystyczną w regionie!

 

Czytaj również: Stracił żonę! Teraz sam walczy o zdrowie – KLIK

 

Turyści od poniedziałku (19 sierpnia) mogą korzystać z wieży widokowej i ścieżki w koronach drzew, zbudowanych na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m), wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Rozciąga się z niej widok na Beskid Sądecki i Tatry.

Drewniana konstrukcja wieży ma 49,5 metra wysokości. Prowadzi do niej specjalnie skonstruowana drewniana ścieżka wznosząca się stopniowo do góry, podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów.

 

 

Dzięki zastosowaniu drewna akacjowego inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję spełniającą zarówno standardy bezpieczeństwa, jak i gwarantującą walory estetyczne. – Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie wpływa na doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy – ocenił Grzegorz Lenartowicz, koordynator projektu ścieżki.

Konstrukcja powstała wśród pięknego drzewostanu, na który składają się dorodne okazy buków, jodeł oraz świerków.

Na trasie zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Dodatkową atrakcją jest mierząca 60 metrów długości zjeżdżalnia. Wieża i ścieżka będą czynne przez cały rok.

Inwestycja została zrealizowana w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena, przy wsparciu środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Do konstrukcji można się dostać 6-osobową kolejką krzesełkową lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą.

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot: Arena Słotwiny | PAP

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź