miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W najbliższą niedzielę sklepy zamknięte

1 137

W niedzielę, 11 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.

 

Czytaj również: Od jutra obowiązkowe maseczki! Przybywa osób zakażonych na Sądecczyźnie, na kwarantannie 2182 osoby [Raport 9.10.2020]

 

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, tj. 13 i 20 grudnia.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

W związku z epidemią koronawirusa w placówkach handlowych jest wymóg noszenia maseczek ochronnych; sklepy mają obowiązek udostępnienia klientom rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastons pisze

    jak wprowadzał jarek to było wiadomo że będą zamknięte bo niedziela jest od głaskania kota i sponsorowania rydzyka. nic nie wnoszący artykuł. chciał karzeł komuny to macie

Zostaw odpowiedź