miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wizyta w japońskiej korporacji, firmie Cobex

0 1 538

Przy współpracy z firmą Cobex Polska Sp. z o.o. zorganizowana została wizyta studyjna połączona ze spotkaniem koordynacyjnym doradców szkolnych i zawodowych oraz nauczycieli przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie odbyło się w Nowym Sączu. Organizatorem był oddział zamiejscowy w Nowym Sączu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

 

Czytaj również: Dzieci z Sądecczyzny zaśpiewały dla duńskiej pary książęcej [Zdjęcia]

 

Spotkanie odbyło się 22 listopada w siedzibie firmy Cobex w Nowym Sączu na ul. Węgierskiej 188. Hasło przewodnie zebrania to: „Myśl jak pracodawca – poznaj kompetencje cenione na rynku pracy”.

 

 

Wydarzenie rozpoczął Tomasz Ciarka, dyrektor Zakładu Cobex Polska Sp. z o.o. Kolejno głos zabrała Marta Orszulik – Gębczyńska, dyrektor personalna Cobex. W imieniu Wojewódzkiego Urzędu Pracy zebranych gości przywitał Michał Kądziołka, wicedyrektor WUP.

Następnie Marta Mróz, szefowa działu personalnego firmy Cobex scharakteryzowała potrzeby kwalifikacyjne i kompetencyjne w firmie. Prezentacja przygotowana była pn.: „Co dzisiaj cenią pracodawcy?” Dodatkowo przybliżona została sylwetka, struktura zatrudnienia, struktura organizacyjna zakładu oraz średnia wieku pracowników.

Kolejnym elementem zebrania koordynacyjnego była prezentacja Małgorzaty Kwiatkowskiej doradcy zawodowego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Zespołu Zamiejscowego w Nowym Sączu WUP Kraków pn.: „Tutoring w doradztwie zawodowym dzieci i dorosłych”.

Tutoring to spotkanie, rozmowa i w końcu relacja. Relacja między uczniem a mistrzem. Ten osobisty wymiar tutoringu nadaje mu głębię, która jest możliwa tam gdzie spotyka się człowiek z człowiekiem. W tej przestrzeni rodzi się zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, dzięki którym uczeń nabywa gotowości, by podejmować coraz to nowe wyzwania. W atmosferze zaufania może być gotów, by wychodzić poza swoją sferę komfortu, by zmagać się z tym co nieznane bez obawy, że popełni błąd.

Na zakończenie spotkania odbyła się wizyta studyjna na stanowiskach pracy w firmie Cobex. Uczestnicy paneli dyskusyjnych mieli okazję zapoznania ze specyfiką zawodów i kompetencji w korporacji. Dodatkowo umożliwiono zwiedzenie linii produkcyjnych w zakładzie pracy.

Grupa COBEX z siedzibą w Wiesbaden (Niemcy) jest światowym liderem w produkcji wyrobów węglowych i grafitowych dla przemysłu produkcji aluminium i żelaza oraz innych procesów hutniczych. Posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu. Działalność przedsiębiorcy skupia się na produkcji katod, elektrod węglowych oraz wykładzin piecowych przeznaczonych do wykorzystania w przemyśle hutnictwa aluminium, stali i metali kolorowych, a także produkcji krzemu i fosforu.

Opr. Angelika Wiśniewska
fot. WUP Kraków

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź