miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wojewódzki Urząd Pracy wspiera pracujących! Zdobądź 6600 zł na dowolne szkolenia

0 1 937

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie stworzył spot reklamowy, w którym informuje mieszkańców Małopolski o możliwości dobycia prawie 6600 złotych na dowolne kursy i szkolenia. – Kierunek Kariera i Kierunek Kariera Zawodowa to szansa na rozwój zawodowy osób pracujących z Małopolski. Od 2016 roku z usług doradztwa zawodowego skorzystało ponad 21500 osób. Prawie 15000 osób skorzystało z możliwości dofinansowania w 85% szkoleń językowych, cyfrowych, prawa jazdy oraz innych zawodowych. Teraz wszystkie usługi doradztwa zawodowego i szkoleń są dostępne on-line. Skorzystaj już dziś – informują pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Spot promuje jednocześnie ziemię sądecką. Materiał kręcony był m.in. w Nowym Sączu oraz położonym nieopodal Rytrze.

 

Czytaj również: Nowosądeckie wagony Inspiro w bułgarskiej Sofii unowocześnią metro

 

Cały spot promujący projekt, który przeznacza setki milionów złotych dla mieszkańców Małopolskie poniżej

 

 

Aby skorzystać ze wsparcia wystarczy umówić się w wirtualnym formularzu zgłoszeniowym
i umówić się na spotkanie on-line 
Można to zrobić tutaj – KLIK

 

Kto może wziąć udział w projekcie?
Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są adresowane do osób pracujących, niezależnie od charakteru zatrudnienia i miejsca wykonywania pracy, które:
– ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat – posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
– ukończyły 50. rok życia – niezależnie od wykształcenia;
– są związane z Małopolską – mieszkają tu, uczą się lub pracują na terenie województwa Małopolskiego.

Na co możesz otrzymać dofinansowanie?
W ramach projektu „Kierunek Kariera” można otrzymać 180 bonów o wartości 2700 zł z 85% dofinansowaniem. Bony można przeznaczyć na szkolenia i kursy: językowe, komputerowe, prawo jazdy kategorii A, B, C, C+E (szkolenia C, C+ E bez uprawnień zawodowych).

W ramach projektu „Kierunek Kariera Zawodowa” można otrzymać 337 bonów o wartości 5055 zł z 85% dofinansowaniem. Bony można przeznaczyć na szkolenia umożliwiające zmianę, nabycie nowych kompetencji zawodowych potwierdzonych egzaminami (certyfikatami) takich jak: kwalifikacyjne kursy zawodowe; kursy umiejętności zawodowych; kursy umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych; szkolenia prowadzące do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodów regulowanych; szkolenia zawodowe; język obcy zawodowy; prawo jazdy zawodowe kat. C, C+E wraz z uprawnieniami zawodowymi, D, T; egzaminy zewnętrzne; studia podyplomowe.

Co trzeba zrobić – krok po kroku
Umówić się z doradcą zawodowym poprzez stronę https://kierunek.pociagdokariery.pl (zakładka „Zgłoś się”). Na spotkaniu z doradcą porozmawiać o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Po rozmowie zostanie sporządzony „Twój Bilans Kariery”, który pozwala odkryć, nazwać i uporządkować dotychczasowe doświadczenie i umiejętności oraz posiadane zaświadczenia i certyfikaty. W efekcie, uczestnik poznaje swoje możliwości, potencjał, kompetencje i przygotowuje wspólnie z doradcą portfolio oraz indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego.

Z doradcą można spotkać się w Nowym Sączu – w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, ul. Węgierska 146, 33-300 Nowy Sącz, tel. 18 442-94-90.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.PociagDoKariery.pl w siedzibie WUP w Nowym Sączu (ul. Węgierska 146) oraz pod numerem telefonu: 18 442 94 90. Komórka 737-195-324

 

Angelika Wiśniewska
fot. WUP Kraków

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź