miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wszystko, co warto wiedzieć o OC

0 201

Zgodnie z polskim prawem każdy właściciel pojazdu mechanicznego, poruszający się nim po drogach, jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia OC. Z tego tekstu dowiesz się więcej o zakresie ochrony tej polisy komunikacyjnej oraz poznasz kilka istotnych szczegółów, które z pewnością pomogą Ci w wyborze najlepszego rozwiązania.

 

Czytaj również: Wichury na Sądecczyźnie! Strażacy podsumowują działania

 

Kiedy zadziała OC?
Zakres działania ubezpieczenia OC jest z góry określony w art. 34 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. W dużym skrócie oznacza to, że OC zadziała, wtedy gdy na skutek użytkowania samochodu wyrządzisz innemu uczestnikowi ruchu szkodę rzeczową lub fizyczną. Pamiętaj, że do szkody powstałej w ruchu zalicza się również wsiadanie i wysiadanie do auta, załadunek i rozładunek, próba zatrzymania i wjazd do garażu. Informujemy o tym, ponieważ kierowcy bardzo często o tym zapominają. Jeśli dopiero kupujesz lub sprzedajesz auto, sprawdź nasz wzór umowy kupna-sprzedaży i dowiedz się więcej o przebiegu całej transakcji: http://ubezpieczenie24.org/umowa-kupna-sprzedazy-samochodu/

Kiedy OC nie zadziała?
Zgodnie z uchwalonymi przepisami ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, gdy szkody będą dotyczyć utraty gotówki, biżuterii, papierów wartościowych lub rzeczy zanieczyszczających i powodujących skażenie środowiska. Jak więc widać OC nie chroni w każdej sytuacji i warto przed podpisaniem umowy przeczytać OWU (Ogólne Warunki Umowy).

Kogo właściwie chroni polisa OC?
Warto wiedzieć, że obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne nie jest przypisane do konkretnego kierowcy, ale do pojazdu. Jeśli więc jesteś właścicielem kilku samochodów, musisz liczyć się z obowiązkiem ubezpieczenia każdego z osobna. Od tej zasady nie ma wyjątku.

Gdzie szukać najlepszego OC?
W obecnych czasach najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z jednej z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeń OC/AC. Z pomocą tego typu narzędzi w szybki sposób otrzymasz dostęp do najlepszych ofert ubezpieczeniowych w 100% dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Wystarczy tylko, że podasz podstawowe dane dotyczące Ciebie, jako kierowcy, oraz pojazdu, który ma zostać objęty ubezpieczeniem OC. Chodzi o markę, model, przebieg, pojemność silnika, rok produkcji, miejsce garażowania oraz inne tego typu informacje. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://najtaniejuagenta.pl/tanie-oc/

Podsumowanie
Jak widzisz, ubezpieczenie OC oprócz tego, że jest obowiązkowe, daje również poczucie pewności oraz sprawia, że nie musisz jeździć po drogach przerażony spowodowaniem nawet najmniejszej kolizji. Dzięki tej polisie może spokojnie skupić się na prowadzeniu pojazdu, wiedząc, że w razie problemów ubezpieczyciel pomoże Ci poradzić sobie z ewentualną wypłatą odszkodowań osobom pokrzywdzonym.

Materiał inf.-prom.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź