miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wygodne materace w Elblągu – czym się kierować przy zakupie?

0 158

Nowy materac to zakup na kilka albo nawet kilkanaście lat. Trudno decydować się na niewygodny model, skoro w planach ma się codzienne korzystanie z niego przez tak długi czas. Tylko jak wybrać wygodny materac dopasowany do indywidualnych potrzeb? Wystarczy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat skali twardości materacy, materiałów, z których się je wykonuje, czy ich walorów higienicznych.

Wygodny, czyli odpowiednio dobrany

Materac zawsze powinno się dobierać pod indywidualne potrzeby. Trudno o rozwiązania uniwersalne, kiedy tak podstawowe parametry, jak optymalna twardość materaca, zależą między innymi od wagi ciała osoby, która ma w zamiarze z niego korzystać. Wygoda jest bardzo subiektywna – materac, na którym jedna osoba będzie czuć się świetnie, niekoniecznie okaże się wygodny dla kogoś innego.

Wygoda w dużej mierze zależy od twardości materaca, którą określa się za pomocą czterostopniowej skali.

  • H1 to miękkie materace polecane dla osób ważących nie więcej niż 60 kg. Wykonane są w całości z pianki i najczęściej śpią na nich dzieci.
  • H2 to materace średnio miękkie, idealne dla osób o wadze od 60 do 80 kg.
  • H3 to modele średnio twarde polecane dla osób ważących pomiędzy 80 a 100 kg. To także świetny wybór dla kogoś, kto, choć waży nieco mniej, woli sypiać na twardszej powierzchni lub cierpi z powodu schorzeń kręgosłupa.
  • H4 to materace twarde, których wybór zaleca się dla osób ważących ponad 100 kg. Ktoś, kto waży mniej, powinien ich używać po konsultacji z ortopedą.

Poza twardością materaca istotny jest także jego rozmiar oraz miękkość materiału wypełnienia. Szerokość materaca powinna zależeć przede wszystkim od tego, czy jest on przeznaczony dla jednej osoby, czy może pary. Ważna jest także budowa ciała oraz osobiste preferencje co do ilości posiadanego miejsca. Długość materaca dopasowuje się do wzrostu – powinna ona być dłuższa o co najmniej 20 centymetrów.

Wygodny, czyli odpowiednio dobrany

Jak kupić materac – online czy stacjonarnie?

Zakupy przez internet zyskują coraz większą popularność ze względu na związaną z nimi wygodę i brak konieczności wychodzenia z domu. Materace sprzedawane w sieci opisywane są bardzo dokładnie pod kątem wielu parametrów, aby ktoś, kto będzie zainteresowany ich zakupem, mógł jak najdokładniej określić, czy dany model odpowiada jego potrzebom. Mimo wszystko zamawiając materac online, nie ma się możliwości osobistego sprawdzenia jego wygody, przynajmniej póki nowy zakup nie dotrze pod wskazany adres.

Materace w sklepie online Materaceelblag.net.pl to produkty marki Hilding, czyli topowego polskiego producenta, które można zamówić przez internet lub osobiście przetestować w sklepie stacjonarnym. Wybierając materac w salonie, najlepiej jest się na nim po prostu położyć płasko na plecach. Wsuwając dłoń między odcinek lędźwiowy kręgosłupa a wierzchnią warstwę materaca, ocenia się dopasowanie elastyczności jego materiałów i twardości. Jeżeli pianka stawia opór i trudno jest wsunąć dłoń pod ciało, materac może być zbyt miękki. Jeśli natomiast dłoń można wsunąć pod kręgosłup bez żadnego problemu, a w miejscu tym wciąż pozostaje wolna przestrzeń, materac może być zbyt twardy i nie dopasowywać się należycie do kształtu ciała.

 

 

Materace wygodne, trwałe i higieniczne

Poza cechami odpowiadającymi za wygodę materaca, przy zakupie warto zwrócić uwagę także na inne jego parametry. Ważnym aspektem są walory higieniczne wybranego modelu, czyli:

  • hipoalergiczne materiały;
  • warstwy przepuszczające powietrze i odprowadzające wilgoć;
  • nowoczesne materiały, w których nie rozwijają się drobnoustroje;
  • ściągany pokrowiec do prania w pralce.

Wszystkie te cechy posiadają materace Hilding, wykonywane z wentylowanych pianek utrzymujących się na tradycyjnej konstrukcji sprężynowej lub stabilnym bloku, również piankowym. Bezpieczeństwo użytych do produkcji materiałów potwierdza certyfikat Oeko-Tex. Mówiąc o higienie i materiałach, nie sposób nie wspomnieć o trwałości materaca. Wszystkie firmowe materace w sklepie online Materacewalbrzych.pl objęte są wieloletnią gwarancją producenta. Aby możliwie wydłużyć ich żywotność, zaleca się regularne wietrzenie, odkurzanie oraz pranie pokrowca.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź