miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zasiłek opiekuńczy przedłużony!

0 195

Zasiłek opiekuńczy został wydłużony o 2 tygodnie oznacza to, że rodzice będą mogli z niego skorzystać do 14 marca. Zostało właśnie opublikowane rozporządzenie, które po raz kolejny wydłuża okres pobierania tego świadczenia.

 

Czytaj również: Mamy 4 786 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 24 infekcje [Raport 1.03.2021]

 

Zasady wypłaty zasiłku nie zmieniły się. Świadczenie przysługuje, gdy szkoła, przedszkole, żłobek lub inna placówka oświatowa dziecka jest zamknięta z powodu Covid-19 lub gdy działa ona w ograniczonym zakresie i przez to nie zapewnia dziecku opieki. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy można otrzymać na opiekę nad dzieckiem do ukończenia 8 lat i nad starszym dzieckiem, jeśli ma odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności. Świadczenie nie przysługuje, jeśli dziecko ma zapewnioną opiekę, np. przez drugiego z rodziców, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego lub jest bezrobotny.

Do wypłaty zasiłku potrzebne jest oświadczenie rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic-przedsiębiorca składa dokument w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wzór oświadczenia jest na stronie internetowej ZUS.

 

Fot. bydgoszcz.tvp.pl
Źródło: ZUS o/Kraków

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź