miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Życie w akademiku, a na stancji

0 433

Niezależnie od tego, czy mowa o rozpoczęciu, czy kontynuowaniu nauki – październik dla studentów jest prawdziwym trzęsieniem ziemi, niekoniecznie pozytywnym. Problemy mogą być różne, ale do grona tych najważniejszych i wielokrotnie przywoływanych należy konieczność znalezienia sobie własnego kąta. Wówczas rozwiązania są następujące: udać się do akademika lub na stancję. W niniejszym artykule przedstawimy argumenty przemawiające za tym pierwszym wariantem.

Klimat studenckiego życia

Czy istnieje miejsce bardziej przesiąknięte klimatem studenckiego życia, aniżeli właśnie akademik? Niektórzy mogą co prawda wskazać samą uczelnię, natomiast trudno dyskutować z tym, że wydarzenia w omawianym budynku są kwintesencją procesu pobierana wyższego wykształcenia. Przy tym w żadnym razie nie chodzi jedynie o sytuacje imprezowe, czy towarzyskie.

Powód tego stanu rzeczy jest następujący: żacy z racji momentami trudnej sytuacji, w której razem się znajdują, są grupą silnie ze sobą powiązaną. Wspólnie przeżywają zarówno zdane, jak i oblane przedmioty, przez co często wytwarzają się między nimi przyjaźnie zdolne przetrwać wiele lat, jeśli nie całe życie. Przez co zawsze można liczyć na pomoc ze strony pobratymców w postaci pomocy naukowych, czy możliwości objaśnienia co bardziej skomplikowanych zagadnień.

Korzystne ulokowanie

Uczelnie tworząc akademiki myślą przede wszystkim o tym, aby pomóc swoim studentom, zwłaszcza tym, którzy, aby w nich studiować, musieli przeprowadzić się z dalszych zakątków Polski. Do grona ułatwień z pewnością należy lokalizacja, pozwalająca na swobodniejsze i, przede wszystkim szybsze, przemieszczanie się po aglomeracji miejskiej. Na szczęście nie są to pojedyncze przypadki, ponieważ korzystnie ulokowane domy studenckie są domeną większości polskich miast.

Minimalizowanie ilości zadań do wykonania

Dla większości osób rozpoczęcie studiów jest momentem wdrożenia się w dorosłe, samodzielne życie. W końcu rodzice niekoniecznie będą za nich płacić czynsz, rachunki za media, czy wysyłać środki na tak prozaiczne rzeczy, jak pożywienie. Nie wspominając o tym, że o swój pokój trzeba będzie najzwyczajniej w świecie dbać.

Wprowadzenie się do akademika może w pewien sposób przedłużyć swoje beztroskie lata, przynajmniej pod kilkoma względami. Zwłaszcza jeśli wybierzemy prywatny dom studencki, zapewniający regularne sprzątanie i inne normy w zamian za nieco wyższą cenę.

Mat. informacyjno-promocyjny

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź