miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mają nagranie sprawców wandali dewastujących cudze mienie! Rozpoznajesz drani? [Udostępnij]

1 3 904

Sprawa niszczenia banerów w Świniarsku i Małej Wsi (gm. Chełmiec) przyśpieszyło. Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym namierzono sprawców. Przypomnijmy, w nocy z 26 na 27 lutego nieznani sprawcy zniszczyli materiały promocyjne Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”. – Akcja pod nazwą „Czas na zmiany w gminie Chełmiec” nie spodobała się wszystkim. Wyczuwam strach w ekipie sprawującej władzę w gminie – mówi Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”. W okolicach miejsc bilbordowych zamontowane zostaną fotopułapki. Przestępstwo zostało zakwalifikowane do artykułu 288 Kodeksu Karnego. Sprawcy grozi nawet 5 lat więzienia.

Czytaj również: Zmodernizują boisko sportowe w Świniarsku! Marszałek przekazał 113 680 złotych

We wtorek (27 lutego) w Świniarsku i Małej Wsi trwały działania operacyjne służb. Policja badała miejsca zdarzenia, zabezpieczane były nagrania z monitoringu, operacyjni zabezpieczyli znaleziony na miejscu materiał DNA nieznanego na razie sprawcy wandalizmu. 

Po analizie materiału filmowego z jednego z monitoringów, udało się ustalić, że wandali było dwóch. Zniszczenie tablicy bilbordowej w Małej Wsi nastąpiło o godzinie 1:33 w nocy z 26/27 lutego. Dwóch mężczyzn najpierw dewastuje tablicę, później zrywa plakat powieszony na tablicy ogłoszeniowej. Aktualnie odbywa się ekspertyza materiału filmowego.

Jeżeli rozpoznają Państwo sprawców – mają charakterystyczną posturę oraz chód (nagranie poniżej) prosimy o kontakt z sądecką policją pod numerem telefonu: 47 833 41 75 lub 112 – osoba prowadząca sprawę w KMP Nowy Sącz, Pan Gołyźniak.

 

Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”

– W nocy z 26 na 27 lutego r. w miejscowości Świniarsko i Mała Wieś nieznany sprawca dokonał uszkodzenia 4 sztuk banerów i bilbordów z nadrukiem kampanii społecznej realizowanej przez Stowarzyszenie Wspólnie dla gminy Chełmiec, powodując straty w kwocie ok. 3 tys. złotych na szkodę Stowarzyszenia. Przestępstwo sklasyfikowano z artykułu 288 paragraf 1 Kodeksu Karnego – informuje nas Rafał Kmak, prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”.

Komuś nie zależy na zmianach w gminie Chełmiec – twierdzi Kmak. – Ewidentnie była to zorganizowana akcja. Ktoś wiedział, gdzie usytuowane są banery i bilbordy. Tutaj nie ma przypadku. Musiał to byś ktoś, komu zmiana wójta i nowa władze w gminie nie pasują. Takich osób, i środowisk uzależnionych od obecnego wójta jest całe mnóstwo. Takie akty wandalizmu tym bardziej motywują mnie do wytężonej pracy. Wyczuwam strach w obozie rządzących. Kto niszczy i sieje destrukcję przeważnie motywowany jest strachem przed zmianami. A one muszą w gminie Chełmiec nastąpić, jeżeli chcemy żyć w nowoczesnej gminie na miarę XXI wieku dodaje zadowolony działacz z Małej Wsi.

 

Artykuł 288 KK, § 1.
Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Siwek pisze

    Straszne xd

Zostaw odpowiedź