miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mają to! To historyczna chwila, MPK w gminie Chełmiec

0 4 108

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu poinformowało, że w związku z podjęciem uchwały na sesji Rady Gminy Chełmiec w sprawie powierzenia miastu Nowy Sącz wykonywania zadania w zakresie lokalnego transportu zbiorowego oraz zawarciem porozumienia w tym zakresie od dzisiaj (14 maja 2024 r.) zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii nr 19, 33, 34, 39 i 42. Uchwała w tej sprawie została podjęta jednogłośnie. ZA głosowało 21 radnych. Kiedy przywrócone zostaną pozostałe linie obejmujące swoim zasięgiem takie miejscowości jak: Paszyn, Piątkowa, Librantowa, Ubiad, Marcinkowice, Niskowa, Trzetrzewina?

Czytaj również: To historyczny dzień dla mieszkańców gminy Chełmiec. Zaprzysiężony został wójt Stanisław Kuzak oraz 21 radnych [Zdjęcia]

– Mamy to! Dzisiaj podpisaliśmy porozumienie z Prezydent Ludomir Handzel w sprawie przywrócenia MPK do gminy Chełmiec. To ogromny krok naprzód dla naszej społeczności, który przyniesie ulgę mieszkańcom oraz poprawi komfort codziennych podróży. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w to ważne przedsięwzięcie! – poinformował w mediach społecznościowych wójt Chełmca Stanisław Kuzak.

Rafał Kmak, radny gminy Chełmiec

– To, można powiedzieć – historyczny moment dla mieszkańców gminy Chełmiec – uważa Rafał Kmak, gminny rajca. – Po kilkunastu latach „czerwone autobusy” wracają na ulice gminy. Komunikacyjnie powrócimy do czasów, które jeszcze sam pamiętam. Pełne linie (4, 19, 33, 34, 42) i zatrzymujące się autobusy na przystankach – skorzystają wszyscy: młodzież, dorośli dojeżdżający do pracy, seniorzy. To jeden z głównych punktów kampanii Prawa i Sprawiedliwości oraz komitetu wójta Stanisława Kuzaka. Cieszę się, że możemy wspólnymi siłami robić rzeczy dobre dla samorządu – dodaje radny Kmak.

Teraz w planie jest jak najszybsza rozbudowa sieci komunikacyjnej. Ambitne działania radnych oraz wójta Kuzaka zakładają, że powrót pozostałych linii (tych historycznych m.in. 4, 5, 16,17, 21, 22, 31, 32) odbędzie się już 1 września 2024 r. Bezpłatna komunikacja związana z wdrożeniem Karty Sądeczanina możliwe, że zostanie zrealizowana już od 1 stycznia 2025 r.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź