Mali tancerze porwali publiczność! Barwne widowisko Zespołu Piątkowioki
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Piątkowioki po raz kolejny udowodnił, że tradycja ma się świetnie! Najmłodsi artyści zaprezentowali swoje umiejętności podczas wyjątkowego koncertu dla rodziców, dziadków i przyjaciół. Scena tętniła energią i kolorami, gdy mali tancerze przedstawili nie tylko lachowskie tańce i zabawy, ale także rytmy z innych regionów Polski – w tym ognistego krakowiaka, żywieckiej obyrtki, podhalańskiego zbója czy szczyrzyckiego szewca.
Czytaj również: Nowy Sącz i Sądecczyzna na mapie kampanii Karola Nawrockiego. Senator Wiktor Durlak o wizji i czekających wyzwaniach wyborczych
Publiczność, która szczelnie wypełniła salę, nie szczędziła braw i ciepłych słów. Tak ogromne zainteresowanie przerosło wszelkie oczekiwania i było dla młodych tancerzy prawdziwą motywacją do dalszej pracy.
Zespół Piątkowioki nie zwalnia tempa! Już teraz zaprasza dzieci i młodzież na próby, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17:00. To nie tylko okazja do nauki tańca, ale także możliwość zanurzenia się w kulturze ludowej – poznania tradycji, muzyki, obrzędów, strojów i gwary przodków.
Chcesz, by Twoje dziecko stało się częścią tej barwnej przygody? Dołącz do Piątkowioków i pielęgnuj z nami dziedzictwo regionu!