miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powrót MPK w gminie Chełmiec! Trwają konsultacje, zgłoś swoje propozycje

0 3 433

Rewolucji w gminie Chełmiec ciąg dalszy. Po oficjalnym podpisaniu porozumienia samorządu z gminą Nowy Sącz autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) zatrzymują się na przystankach. Na razie z ulgą odetchnęli mieszkańcy Chełmca, Małej Wsi i Świniarska. Jak zapowiada zastępca wójta Marcin Wyskiel, wkrótce to się zmieni, ponieważ trwają konsultacje społeczne. Plan zakłada, że już od 1 września 2024 r. siatka połączeń MPK obsłuży pozostałe miejscowości tj.: Librantowa, Niskowa, Paszyn, Trzetrzewina, Piątkowa, Chomranice, Kunów, Dąbrowa, Wielogłowy, Ubiad.

Czytaj również: Widać już zarys nowych torów i wiaduktów w Marcinkowicach! Prace przy szybkiej kolei nie zwalniają

Marcin Wyskiel, zastępca wójta w gminie Chełmiec

Propozycje od mieszkańców są niezbędne. Na ich podstawie zespół pracowników MPK przeanalizuje możliwości techniczne, osobowe oraz taboru przedsiębiorstwa. Prace chcemy zakończyć szybko, okres wakacyjny to wytężona praca. Ambitny plan zakłada, że skorzystamy z połączeń już od 1 września 2024 r. – mówi zadowolony Marcin Wyskiel, zastępca wójta gminy Chełmiec.

Na obecnym etapie planowany jest powrót następujących linii:

  1. Nowy Sącz – Chomranice – Nowy Sącz (linie nr 16 i 21);
  2. Nowy Sącz – Librantowa – Nowy Sącz (linia nr 17);
  3. Nowy Sącz – Niskowa – Nowy Sącz (linia nr 20);
  4. Nowy Sącz – Paszyn – Nowy Sącz (linie 16 i 21);
  5. Nowy Sącz – Trzetrzewina – Nowy Sącz (linia nr 22);
  6. Nowy Sącz – Piątkwa – Nowy Sącz (linia nr 27);
  7. Nowy Sącz – Kunów – Nowy Sącz (linie 14 i 15);
  8. Nowy Sącz – Świniarsko – Nowy Sącz (obecnie działające linie nr 19, 33, 34, 39).

Prace związane z powrotem do Wielogłów, Dąbrowej, czy Ubiadu aktualnie trwają. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze przed wakacjami będzie możliwość korzystania tamtej części gminy z MPK Nowy Sącz. Trzymamy kciuki! 

Rafał Kmak, Radny Gminy Chełmiec.

Do 12 czerwca br. radni oraz sołtysi mają podesłać propozycje rozwiązań komunikacyjnych. Konsultacje odbywają się na poziomie mieszkańców. Gmina oczekuje zaangażowania w sprawie godzin odjazdów, częstotliwości, aktywności mieszkańców w okresie weekendowym oraz wakacyjnym – informuje Rafał Kmak, radny gminy Chełmiec. – Zachęcam do kontaktu pod numerem telefonu: 531-970-800. Stwórzmy połączenia, które usprawnią komunikacyjnie naszą gminę. Przesiądźmy się do autobusów i ograniczmy ilość samochodów osobowych w naszym regionie – przekonuje młody rajca Rafał Kmak.

Przypomnijmy, jednym z głównych punktów kampanii wyborczej obecnego wójta Stanisława Kuzaka, jego radnych, jak i radnych Prawa i Sprawiedliwości było przywrócenie komunikacji MPK w gminie. Jak na razie zadanie to jest realizowane sprawnie i bez przeszkód. Oby tak dalej!

Fot.: facebook Rafał Kmak | Marcin Wyskiel

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź