miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Sprawni sportowo i manualnie”. Za nami półkolonia w Świniarsku

0 838

W minionym tygodniu w Świniarsku w Centrum Aktywnego Wypoczynku (CAW) miała miejsce półkolonia dla dzieci i młodzieży. Przez pięć dni (24-28 lipca) zainteresowane osoby mogły korzystać z atrakcji w ramach zadania „Sprawni sportowo i manualnie”. Wydarzenie wspólnie realizowali LKS Świniarsko oraz Sołectwo Świniarsko. W ramach programu prowadzono, zajęcia techniczne i manualne, gry i konkurencje sportowe, profesjonalne zajęcia taneczne oraz pogadanki i prelekcje o charakterze prewencyjnym wobec zagrożeń dla naszych dzieci.

Czytaj również: Złodzieje grasują po okolicy! Mieszkańcy apelują o czujność

Celem głównym projektu było uświadomienie młodym ludziom, że przebywanie z rówieśnikami i budowanie nowych relacji to sposób na odnalezienie siebie, swoich pasji. Wspólna integracja dzieciaków miała na celu rozwijać wyobraźnię, estetykę, wzmacnia poczucie wartości, pobudzić rozwój i indywidualną ekspresję naszych pociech.

Zajęcia prowadzili:

  • Agata Kotlarz – miejscowa twórczyni rękodzieła artystycznego,
  • Roland Plata – Prezes LKS i trener w jednym,
  • Magda Krężołek – nauczycielka tańca,
  • Danuta Gajewska, Ewa Margraf, Angelika Poręba, Anna Mółka Bocheńska 

Jednym z punktów programu półkolonii było spotkanie z policyjnymi specjalistami w dziedzinie uzależnień i towarzyszących im chorób oraz zagrożeń czyhających choćby w internecie: asp. sztab. Barbarą Leśniak oraz asp. sztab. Januszem Ruchałą. Podczas zajęć dzieci wzmacniały się zdrowymi przekąskami, co może zaowocować w przyszłości zdrowymi nawykami żywieniowymi.

Półkolonię odwiedził m.in. wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, sekretarz Gminy Artur Boruta. Na plac CAS zakołował ciągnik siodłowy
kierowany przez Łukasza, który sprawdził ile dzieci z lodami i w butach wejdzie do kabiny kierowcy.  Ogromną atrakcją dla każdego była dmuchana zjeżdżalnia zamówiona przez Jakuba Ledniowskiego, na której każdy mógł zjeżdżać aż do woli lub do sobie znanemu limitu otarć z nadmiaru ślizgów.

Projekt ten był współfinansowany w ramach konkursu ofert na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023 Gminy Chełmiec, oraz Funduszu Sołeckiego wsi Świniarsko na rok 2023.

Organizatorzy i uczestnicy półkolonii są bardzo wdzięczni tym, którzy wsparli realizację projektu, a bez których nie udało by się osiągnąć tak wysokiego poziomu jego realizacji. Podziękowania kierują do:

Wojciecha Podmańskiego właściciela firmy ,,Podmański namioty” za udostępnienie namiotu dzięki któremu nie straszne nam były żadne opady i tańczyć mogliśmy w każdy dzień. Właścicielom sklepu Lewiatan Świniarsko reprezentowanych przez niesamowitą kierownik, dzięki czemu pyszności dzieciom nie zabrakło. Firmie Agro-hurt w Nowym Sączu za pyszne świeże owoce . Sołtys/radnej ze Świniarska Annie Stepaniak i jej mężowi za pyszne grillowane dania. Radnemu Gminy Chełmiec Jakub Ledniowski za wynajęcie dmuchańca, który sprawił dzieciom wiele radości. Firmie OGAart-rękodzieło za nieodpłatną relację fotograficzną. Firmie Transportowej Łukasz Kotlarz w Świniarsku za dostarczenie dzieciom ,,wielkogabarytowych wrażeń”  i za słodki poczęstunek.

Źródło i fot.: Gmina Chełmiec Bez Picu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź