miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zablokują drogę krajową DK75! Powodem opóźnienia w budowie „Sądeczanki”

0 3 861

Na wtorek, 18 czerwca br. zaplanowana jest blokada drogi krajowej DK75 na granicy Nowego Sącza i Chełmca. Powodem blokady jest opieszałość w budowie tzw. Sądeczanki – drogi szybkiego ruchu Nowy Sącz-Brzesko. Organizatorem protestu jest Łukasz Smolarski – popularny YouTuber, prowadzący kanał Biznes Misja.

Czytaj również: Powrót MPK w gminie Chełmiec! Trwają konsultacje, zgłoś swoje propozycje

– Dość już czekania. W temacie Sądeczanki czekamy prawie 30 lat i nie zadziało się nic poza obiecankami. Bez drogi region umiera, turyści odpływają wybierając Bieszczady (skomunikowane przez Via Carpatia autostradę!), czy Zakopane. Nowe firmy z Krakowa i PL nie lokują się w Nowym Sączu ze względu na kiepski dojazd. Musimy sami jako Mieszkańcy walczyć o przyszłość miasta i regionu dla nas, ale i naszych dzieci i wnuków – mówi Łukasz Smolarski, organizator blokady, lider akcji: Sądeczanka – PROTEST – żądamy drogi do Nowego Sącza.

Blokada zaplanowana jest na 18 czerwca (wtorek) w godz. 13:00-13:30. Przewodniczącym zgromadzenia jest Łukasz Smolarski, który przewiduje, że w manifestacji weźmie udział około 100 osób. Uczestnicy przejdą drogą krajową z transparentami – banerami informującymi o problemie komunikacyjnym Sądecczyzny oraz zagrożeniami jakie one powodują.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź