miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

114 km/h w zabudowanym. Akcja „Prędkość” za nami [Podsumowanie]

1 547

Na terenie Sądecczyzny policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili akcję kontrolno-prewencyjną pn. „Prędkość”. Miała ona na celu zwrócenie uwagi kierujących na fakt, że właśnie jest to jeden z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku.

 

 

Czytaj również: Płaca minimalna w górę do 3010 zł w 2022 roku. Rząd przyjął projekt

 

Podczas tej jednodniowej akcji sądeccy policjanci skontrolowali 99 pojazdów. Mundurowi ujawnili aż 85 kierujących, którzy jechali z nadmierną prędkością. W jednym przypadku kierującej zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Kobieta w miejscowości Żbikowice jechała z prędkością 114 km/h, czyli o 64 km/h za szybko!

Tego typu działania sądeccy policjanci prowadzą zarówno w codziennej służbie, jak i cyklicznie. Mają one na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez kierujących przekraczających prędkość.

Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych na Sądecczyźnie.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

źródło: KMP Nowy Sącz
fot.: Agencja Gazeta (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Oddo pisze

    A co w tym artykule robi zdjęcie ze SZCZECINA?

Zostaw odpowiedź