miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

119 butli zagrażało bezpieczeństwu. Przewrócony acetylen, tlen, mieszanki gazów technicznych, argon oraz LPG

0 471

Dzisiaj, 19 października o godzinie 8.10 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym  Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Wyspiańskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w firmie zajmującej się dystrybucją oraz napełnianiem butli gazami technicznymi, pracownik po przybyciu do pracy  zauważył, że część ze składowanych butli jest przewrócona.

 

Czytaj również: Zaginął Michał Lasyk. Rodzina i policja apeluje o pomoc [Udostępnij]

 

Przewrócone butle były puste i przeznaczone do transportu. Butle na składzie były po następujących substancjach: acetylen, tlen, mieszanka gazów technicznych, argon oraz LPG. Pracownicy znajdowali się poza terenem składu. Działania strażaków polegały na zabezpieczenie miejsca działań. Wydzielono teren około 150 m od zdarzenia. Polecono przejść pracownikom i osobom postronnym poza budynek. Przeprowadzono rozpoznanie miejsca zdarzenia z szczególnym naciskiem na butle acetylenowe. Sprawdzono czy nie doszło do wycieku z butli przy pomocy urządzenia wielogazowego oraz kamery termowizyjnej. Nie odnotowano wskazań wykraczających poza wartości normalne. Pomiar temperatury butli wykonano dla każdej butli acetylenowej. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

Po wykluczeniu zagrożenia polecono pracowniom podnieść butle i posegregować je. Ustalono, że w zdarzeniu udział brało łącznie 119 butli. W związku z udziałem w zdarzeniu butli, które mają być transportowane w ruchu drogowym o zdarzeniu poinformowano Transportowy Dozór Techniczny. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieumyślne działanie człowieka.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź