miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

15 osób zostało rannych na drogach Sądecczyzny w okresie świąt Bożego Narodzenia!

0 417

Podczas tegorocznych bożonarodzeniowych wyjazdów i powrotów na drogach Sądecczyzny doszło do 45 zdarzeń drogowych (10 wypadków i 35 kolizji), w których 15 osób zostało rannych. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Działania trwały od 21 do 26 grudnia, a nad bezpieczeństwem Sądeczan i turystów czuwało około 350 policjantów.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Jedna osoba w szpitalu po zderzeniu dwóch samochodów na ul. Tarnowskiej! [ZDJĘCIA]

 

– Do wypadków doszło w kolejności: 21 grudnia we Florynce i w Kąclowej; 22 grudnia przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu; 23 grudnia przy ulicy Mickiewicza w Nowym Sączu, w Nawojowej, we Florynce oraz w Powroźniku; 24 grudnia w Gródku nad Dunajcem; 25 grudnia w Krynicy-Zdroju, a 26 grudnia w Maciejowej. Najwięcej kolizji drogowych (zdarzeń bez obrażeń ciała) odnotowano w dniu wyjazdów czyli 21 grudnia (13) oraz w Wigilię, 24 grudnia (7). W analogicznym okresie roku ubiegłego funkcjonariusze również odnotowali 45 zdarzeń drogowych, jednak w tym roku było bezpieczniej ponieważ nie było ofiar śmiertelnych (w tamtym roku podczas świąt zginęły 2 osoby). W tym roku policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców – jednego w Muszynie (22 grudnia), drugiego w Olszanie (26 grudnia), oraz 4 osoby kierujące pojazdem po użyciu alkoholu (wykroczenie) – poinformowała asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Pomimo zakończenia działań ukierunkowanych na zabezpieczenie okresu świąt Bożego Narodzenia, w dalszym ciągu nad bezpieczeństwem podróżnych na Sądecczyźnie czuwa wielu policjantów z terenu miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego, dbając o to, by kierowcy bezpiecznie i bezkolizyjnie mogli wkroczyć w nowy 2019 rok.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: Policja Mazowiecka (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź