miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

18-latek pędził peugeotem 120 km/h przez miasto, zatrzymali mu prawko! O jego losie zadecyduje sąd!

1 858

Podczas kontroli prędkości policjanci sądeckiej drogówki zatrzymali młodego mężczyznę, który ulicą Królowej Jadwigi w Nowym Sączu jechał z prędkością 120 km/h. Z uwagi na to, że w pobliżu znajdują się przedszkola, sklepy i przychodnia, a kierowca peugeota swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że mandat w tej sytuacji mógłby być niewystarczający, dlatego sprawę skierowali do sądu.

 

Czytaj również:: Uwaga na gęste mgły! [Ostrzeżenie meteorologiczne]

 

26 lutego br. policjanci Wydziału ruchu drogowego sądeckiej komendy prowadzili kontrolę prędkości na ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu. Przed godziną 14 zauważyli poruszającego się bardzo szybko peugeota. Pomiar prędkości wskazał 120km/h. Z uwagi na to, że był to teren zabudowany, maksymalna prędkość, z jaką mógł się poruszać to 50 km/h, co oznacza, że przekroczył ją aż o 70km/h! Mężczyzna został natychmiast zatrzymany do kontroli przez policjantów.

Poruszanie się po ruchliwej ulicy biegnącej przez osiedle z taką prędkość nie pozwala na zareagowanie na niespodziewaną sytuację na drodze, dlatego policjanci podjęli zdecydowaną reakcję wobec kierowcy peugeota – z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości odstąpili od ukarania go mandatem i sprawę skierowali do sądu, który zdecyduje o wysokości kary.

Tymczasem na konto 18-latka trafiło 10 punktów karnych, a funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy.

 

Fot. motofakty.pl
Źródło: KMP w Nowym Sączu

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Marcin pisze

    na królowej jadwigi najważniejsze z wymagań na elkach to nawracanie przez 3 pasy (z pierwszeństwem z nieba oczywiście) i trąbieniem instruktora który akurat nie pisze smsa albo nie śpi… kto by tam myślał o prędkości ludzie – wezmą prawko to jeszcze raz przyjdzie klient więć gitara

Zostaw odpowiedź