miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

21-latek usiłował zadźgać taksówkarza. Posiedzi do końca życia w ciupie?

Jest akt oskarżenia dla 21-latka, który usiłował zabić taksówkarza w Wojnarowej koło Nowego Sącza

0 4 214

Akt oskarżenia w sprawie usiłowania zabójstwa wpłynął do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Do zdarzenia doszło pod koniec maja. Młody mężczyzna zaatakował 62-letniego kierowcę, gdy ten chciał mu wręczyć paragon za wykonany kurs. Oskarżony nie przyznaje się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.

 

Czytaj również: 60 milionów do podziału! Polska Strefa Inwestycji wspiera firmę z Nowego Sącza

Przypomnijmy, do dramatycznego zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 maja br. 62 – letni taksówkarz w trakcie rozliczania się z klientem za wykonany kurs został przez niego zaatakowany. Mężczyzna najpierw gwałtownie wyrwał ze stacyjki samochodu kluczyki, a potem kilkukrotnie próbował ugodzić kierowcę nożem o ostrzu długości 8 cm w okolicach klatki piersiowej.

Kierowca uchylił się od ciosu i zaczął uciekać. Napastnik ruszył w pościg za meżczyzną. Udało mu się go dogonić i znów podjął próbę ugodzenia nożem taksówkarza. Na szczęście dzięki skutecznej obronie pokrzywdzony doznał jedynie obrażeń ciała w postaci zadrapań na przedramionach, sprawca natomiast uciekł z miejsca zdarzenia.

Po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy policjanci natychmiast podjęli zakrojone na szeroką skalę działania. Sporządzono rysopis sprawcy, który został przekazany wszystkim policjantom w służbie. Do działań użyto także policyjnego psa tropiącego. Już po niespełna godzinie wytypowano i zatrzymano osobę podejrzewaną o ten czyn – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu.

Był to 20-letni wówczas mieszkaniec gminy Grybów. Został zatrzymany w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli również nóż, który sprawca porzucił w trakcie ucieczki.

Po nocy w policyjnej celi, 20-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 30 maja br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu tymczasowo go aresztował na trzy miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu nawet dożywocie.

Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa, ale od momentu zatrzymania stosowany jest wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała akt oskarżenia w tej sprawie.

 

Pasażerowi taksówki, 21-letniemu mężczyźnie, dotychczas niekaranemu, zarzucono usiłowanie zabójstwa osoby kierującej taksówką w zamiarze ewentualnym, tj. przewidując i godząc się, iż swoim zachowaniem spowoduje jego zgon– mówi prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Fot. Zdjęcie ilustracyjne (Napad na taksówkarza w Pruszkowie)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź