miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łabowiec: 28 strażaków prawie cztery godziny walczyło z ogniem! [ZDJĘCIA]

0 991

W czwartek (28 lutego) ok. godz. 1:48 w miejscowości Łabowiec w gminie Łabowa doszło do pożaru budynków gospodarczych. Zagrożony był również drewniany budynek mieszkalny. Działania 28 strażaków trwały niecałe cztery godziny, niestety nie udało się ustalić bezpośredniej przyczyny pojawienia się ognia.

 

Czytaj również: Gmina Grybów: 10-letnia Karolinka Igielska zmarła pomimo reanimacji! [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty został w całości kompleks budynku gospodarczego o konstrukcji murowanej wraz ze stodołą o konstrukcji drewnianej. Pożar rozprzestrzenił się na kompleks dwóch sąsiadujących drewnianych szop, w których składowany był opał. Zagrożony był budynek mieszkalny o konstrukcji drewnianej oraz skład desek znajdujący się w pobliżu miejsca pożaru. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego na budynku mieszkalnym oraz na budynkach gospodarczych. Wykonano zasilanie wodne z rzeki oraz podano dwa prądy wody, jeden w natarciu na palący się budynek gospodarczy, a drugi w obronie na budynek mieszkalny. Następnie podano kolejne dwa prądy w natarciu na palącą się szopę z drewnem oraz na poddasze budynku gospodarczego, po sprawieniu drabiny nasadkowej. Zbudowano dwa dodatkowe punkty czerpania wody z rzeki. Oświetlono teren działań. Sprawdzono kamerą termowizyjną budynek mieszkalny pod względem zagrożenia pożarowego. Po zlokalizowaniu pożaru, zorganizowany został specjalistyczny sprzęt, tj. koparko-ładowarka do prac rozbiórkowych. Dalsze działania polegały na rozbiórce niestabilnej konstrukcji dachu budynku oraz całej konstrukcji stodoły z użyciem koparko-ładowarki. Dogaszono i przelano nagromadzony w budynkach materiał palny do całkowitego ugaszenia zarzewi ognia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do zdarzenia w Łabowcu zadysponowane zostały zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju, OSP Łabowa, Kamianna oraz Nowa Wieś. Działania sześciu zastępów i 28 strażaków trwały w sumie prawie cztery godziny. Bezpośrednia przyczyna pożaru nie została jednak ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź