miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

3 osobówki skasowane, trójka poszkodowanych w szpitalu. Helikopter LPR w akcji [Zdjęcia]

0 4 562

17 lipca około 16.30 zastępy Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Cieniawa oraz OSP Paszyn zadysponowane zostały do działań w Paszynie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych na DK 28.

 

Czytaj również: Nocna akcja w Nowym Sączu. Strażacy dwoją się i troją, by przywrócić normalność [Zdjęcia]

 

Pojazdy znajdowały się na obydwu pasach jezdni. Audi A4 Combi stało przodem na pasie jezdni w kierunku Grybowa, Audi A4 wraz z VW Golf ustawione były przodem w kierunku Nowego Sącza na przeciwległym pasie, przy czym pojazd Audi znajdował się oparty na barierze energochłonnej. Na miejscu znajdowały się dwie karetki Pogotowia oraz Policja. W wypadku udział brało 6 osób. Trzy osoby  osoby podróżujące Audi A4, Audi A4 Combi opuściły pojazd o własnych siłach i nie wymagały pomocy medycznej. Z pojazdu VW Golf jedna osoba wydostała się o własnych siłach i była pod opieką ratownika Pogotowia Ratunkowego.  Druga osoba znajdowała się w samochodzie i również był pod opieką kolejnego ratownika medyczna. Trzecia osoba podróżująca prawdopodobnie wypadła z pojazdu i znajdowała się na pasie zieleni za barierą energochłonną  i była pod opieką ratowników medycznego. Droga była całkowicie zablokowana – informuje Państwowa Straż Pożarne.

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy ratownikom medycznym. Wydobyto kierowcę VW Golf na noszach typu deska i udzielono pomocy medycznej. Nawiązano kontakt radiowy z LPR oraz wyznaczono i zabezpieczono lądowiska dla LPR na DK 28. Odpięto klemy akumulatora w samochodach biorących udział w zdarzeniu. Udzielono pomocy ratownikom LPR w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca. Trzy osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitali. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych przez funkcjonariuszy policji, pojazdy zostały zabrane przez przybyłe pomoce drogowe. Uśnięto z jezdni pozostałości powypadkowe oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków trwały cztery i pół godziny.

źródło i fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź