miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

46-latek nie miał szans. Maszyna przygniotła jego ciało

0 2 943

W sobotę 2 lipca o godzinie 12.20 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze zadysponowane zostały do działań w Tęgoborzy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej doszło do przygniecenia 46-letniego mężczyzny przez ładowarkę.

Czytaj również: Nie żyje 45-letni Marek! Policja odwołała poszukiwania

– Przed przybyciem zastępów straży na miejscu była karetka Pogotowia Ratunkowego, której ratownicy nie podjęli medycznych czynności ratunkowych stwierdzając zgon kierującego. Działania strażaków polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Na prośbę prowadzących czynności dochodzeniowe podniesiono ładowarkę przy użyciu ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego w celu wyciągnięcia zwłok kierującego – informuje PSP Nowy Sącz.

Strażacy pomogli w załadunku pojazdu na lawetę przy pomocy wyciągarki samochodowej. OSP Tęgoborze po załadunku maszyny zmyło jezdnię i usunęło pozostałości powypadkowe. Działania strażaków trwały pięć godzin.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 12:23. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej 46-letni mężczyzna stracił panowanie nad ciągnikiem doprowadzając do jego przewrócenia. Maszyna przygniotła mężczyznę doprowadzając do jego śmierci – mówi nam podinsp. Katarzyna Ciągło z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź