miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Alarm w Szkole Podstawowej nr 8! Policyjny pies na tropieniu, uczniów ewakuowano

0 8 524

W Szkole Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu doszło do ewakuacji uczniów. – Wszystko za sprawą alarmu związanego z podejrzeniem podłożenia ładunków chemicznych na terenie placówki oświatowej. W akcji brał udział pies tropiący, trwały czynności operacyjne straży pożarnej i policji – informuje nas czytelnik.

 

Czytaj również: Pędził 130 km/h w terenie zabudowanym! Chciał uciec sądeckiej grupie SPEED, odpowie za 21 przewinień! [Nagranie]

 

To prawda, w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Na miejsce, jak zawsze w takich sytuacjach, wysłana została grupa. Alarm okazał się fałszywy – informuje nas rzecznik sądeckiej policji podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.

E-mail z informacją o podłożeniu ładunku dotarł o godz. 12:29. Natychmiast wezwano odpowiednie służby. Uczniów ewakuowano. Straż Pożarna i Policja wykonały czynności, wykluczono możliwość podłożenia ładunku. Zajęcia w placówce aktualnie odbywają się normalnie.

Przypomnijmy, to nie pierwsza tego typu akcja w Polsce w ostatnim czasie. Mail z groźbą trafił do szkół i przedszkoli w Katowicach. Były ewakuacje. Na początku ubiegłego tygodnia miała miejsce podobna sytuacja również w Polsce.

fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź